Shimano Acera FC-M361 är ett robust vevparti som är anpassat för cyklar med 3x7 och 3x8-växlar. Vevarmar i aluminium och utbytbara klingor i stål med Hyperdrive SG-X.
Finns i olika längder på vevarmarna, olika färger och med olika kombinationer på dreven. Om du i tittar i specifikationen till vänster så hittar du all detaljinformation, så att du kan välja rätt modell till just din cykel
- Passar 7/8-delad bakväxel
- Trippelklinga med utbytbara drev
- Dual SIS kompatibel
- Hyperdrive SG-X kedjedrev
- Fyrkantsbult för vevlagerinfästning
| Artikelnummer | CK1015683 |
| Varumärke | Shimano |
| Serie | Shimano Acera |
| Antal drev fram | 3 st |
| Medföljer drev? | Ja |
| Antal drev bak | 7 st, 8 st |
| Drevstorlek | 42/32/22T |
| Cykeltyp | Mountainbike |
| Vevarmslängd | 175 mm |
| Axeltyp | 4-kant - JIS |
| Kompatibel axellängd | 123 mm |
| Medföljer vevlager? | Medföljer ej |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | EFCM361E222CL |
Fråga
kommer de som ett par med höger sida också, eller så köper du separat?
2023-08-07 från Da su-
SVAR
Hej,
från Fanny Arvidsson (Cykelkraft)
Till vevpartiet så ingår vänster vevarm.
Jag vill svara på denna fråga
Fråga
Passar detta vevparti till en MTB Gary Fisher med Shimano STX vevparti 42,32,22 kuggar x 7.
2022-04-25 från Ivan Forss-
SVAR
Vevpartiet kan eventuellt passa. Egentligen skulle vi behöva lite bilder och mer information via mejl i detta fallet.
från Fanny Arvidsson (Cykelkraft)
Jag vill svara på denna fråga
Shimano Acera FC-M361 är ett robust vevparti som är anpassat för cyklar med 3x7 och 3x8-växlar. Vevarmar i aluminium och utbytbara klingor i stål med Hyperdrive SG-X.
Finns i olika längder på vevarmarna, olika färger och med olika kombinationer på dreven. Om du i tittar i specifikationen till vänster så hittar du all detaljinformation, så att du kan välja rätt modell till just din cykel
- Passar 7/8-delad bakväxel
- Trippelklinga med utbytbara drev
- Dual SIS kompatibel
- Hyperdrive SG-X kedjedrev
- Fyrkantsbult för vevlagerinfästning
| Artikelnummer | CK1015683 |
| Varumärke | Shimano |
| Serie | Shimano Acera |
| Antal drev fram | 3 st |
| Medföljer drev? | Ja |
| Antal drev bak | 7 st, 8 st |
| Drevstorlek | 42/32/22T |
| Cykeltyp | Mountainbike |
| Vevarmslängd | 175 mm |
| Axeltyp | 4-kant - JIS |
| Kompatibel axellängd | 123 mm |
| Medföljer vevlager? | Medföljer ej |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | EFCM361E222CL |
Fråga
kommer de som ett par med höger sida också, eller så köper du separat?
2023-08-07 från Da su-
SVAR
Hej,
från Fanny Arvidsson (Cykelkraft)
Till vevpartiet så ingår vänster vevarm.
Jag vill svara på denna fråga
Fråga
Passar detta vevparti till en MTB Gary Fisher med Shimano STX vevparti 42,32,22 kuggar x 7.
2022-04-25 från Ivan Forss-
SVAR
Vevpartiet kan eventuellt passa. Egentligen skulle vi behöva lite bilder och mer information via mejl i detta fallet.
från Fanny Arvidsson (Cykelkraft)
Jag vill svara på denna fråga

