Shimano Alivio FD-T4000 Front Derailleur är en högkvalitativt främre växelförare som levererar pålitlig funktion och stabil prestanda . Framväxeln ingår i Shimano´s beprövade Alivio-serie (3X9) och lämpar sig mycket väl för våra skandinaviska förhållanden.
- Pålitlig funktion
- Lätt och exakt växling
- Anpassad för 3X9-växlat
- Se specifikation för all övrig information
| Artikelnummer | CK1014710 |
| Varumärke | Shimano |
| Cykeltyp | Hybrid/Standard/Trekking |
| Antal drev bak | 9 st |
| Antal drev fram | 3 st |
| Framväxelserie | Shimano Alivio |
| Montering | Low Clamp |
| Diameter klamma | 28.6 mm, 31.8 mm, 34.9 mm |
| Kapacitet, fram | 22T |
| Antal tänder största drevet | 44-48T |
| Vajerdragning | Dual Pull |
| Vinkel | 66-69° |
| Kedjelinje | 50.0 mm |
| Färg | Silver |
| Serie | Shimano Alivio |
| Tillverkarens artikelnummer | EFDT4000TSX6 |
| Hemsida tillverkare | https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/alivio-m4000/FD-M4000-TS6.html |
Det finns ännu inga frågor om Framväxel Shimano Alivio FD-T4000, 3 växlar, low clamp, dual pull. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Framväxel Shimano Alivio FD-T4000, 3 växlar, low clamp, dual pullShimano Alivio FD-T4000 Front Derailleur är en högkvalitativt främre växelförare som levererar pålitlig funktion och stabil prestanda . Framväxeln ingår i Shimano´s beprövade Alivio-serie (3X9) och lämpar sig mycket väl för våra skandinaviska förhållanden.
- Pålitlig funktion
- Lätt och exakt växling
- Anpassad för 3X9-växlat
- Se specifikation för all övrig information
| Artikelnummer | CK1014710 |
| Varumärke | Shimano |
| Cykeltyp | Hybrid/Standard/Trekking |
| Antal drev bak | 9 st |
| Antal drev fram | 3 st |
| Framväxelserie | Shimano Alivio |
| Montering | Low Clamp |
| Diameter klamma | 28.6 mm, 31.8 mm, 34.9 mm |
| Kapacitet, fram | 22T |
| Antal tänder största drevet | 44-48T |
| Vajerdragning | Dual Pull |
| Vinkel | 66-69° |
| Kedjelinje | 50.0 mm |
| Färg | Silver |
| Serie | Shimano Alivio |
| Tillverkarens artikelnummer | EFDT4000TSX6 |
| Hemsida tillverkare | https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/alivio-m4000/FD-M4000-TS6.html |
Det finns ännu inga frågor om Framväxel Shimano Alivio FD-T4000, 3 växlar, low clamp, dual pull. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Framväxel Shimano Alivio FD-T4000, 3 växlar, low clamp, dual pull
