När det är dags att fräscha upp din pålitliga cykel, har reservdelshjulet Bontrager Approved TLR i originalutförande dig täckt. Ett praktiskt framhjul i originalutförande som absolut inte kostar skjortan.
- Reservdelshjul i originalutförande Bontrager Approved TLR
- Aluminiumfälg med dubbel botten utan öljetter
- Snabbkoppling, reflexer, fälgband, ventil och bruksanvisning ingår EJ!
Bontrager Affinity
| Extragaranti | Bontrager Unconditional Guarantee |
| Artikelnummer | 601842435229 |
| Varumärke | Bontrager |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Placering | Fram |
| Bromstyp | Fälgbroms |
| Typ av däck | Däck för slang, Tubeless Ready |
| Fälgbredd yttre | 26 mm |
| Fälgbredd inre | 21 mm |
| Fälgmaterial | Aluminium |
| Ventilhål | Presta |
| Antal ekrar | 24 st |
| Hjultyp | Framhjul |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens färg | Svart |
| Serie | Bontrager Affinity |
| Tillverkarens artikelnummer | W1049494 |
| Hemsida tillverkare | https://www.trekbikes.com/se/sv_SE/cykeltillbeh%C3%B6r/komponenter/cykelhjul/c/E209/ |
Fråga
hej,
jag undrar om denna typ av fälg lämpar sig för en standard cykel med tillexempel däckstyp av: 28 x 1-5/8 x 1-1/2 ?
Tacksam för svar
~Bjarne
-
SVAR
Ja det stämmer bra, den cykeln lämpar sig bra för stadscykling/asfalt!
från Fanny Arvidsson (Cykelkraft)
Jag vill svara på denna fråga
När det är dags att fräscha upp din pålitliga cykel, har reservdelshjulet Bontrager Approved TLR i originalutförande dig täckt. Ett praktiskt framhjul i originalutförande som absolut inte kostar skjortan.
- Reservdelshjul i originalutförande Bontrager Approved TLR
- Aluminiumfälg med dubbel botten utan öljetter
- Snabbkoppling, reflexer, fälgband, ventil och bruksanvisning ingår EJ!
Bontrager Affinity
Se alla produkter inom Bontrager Affinity| Extragaranti | Bontrager Unconditional Guarantee |
| Artikelnummer | 601842435229 |
| Varumärke | Bontrager |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Placering | Fram |
| Bromstyp | Fälgbroms |
| Typ av däck | Däck för slang, Tubeless Ready |
| Fälgbredd yttre | 26 mm |
| Fälgbredd inre | 21 mm |
| Fälgmaterial | Aluminium |
| Ventilhål | Presta |
| Antal ekrar | 24 st |
| Hjultyp | Framhjul |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens färg | Svart |
| Serie | Bontrager Affinity |
| Tillverkarens artikelnummer | W1049494 |
| Hemsida tillverkare | https://www.trekbikes.com/se/sv_SE/cykeltillbeh%C3%B6r/komponenter/cykelhjul/c/E209/ |
Fråga
hej,
jag undrar om denna typ av fälg lämpar sig för en standard cykel med tillexempel däckstyp av: 28 x 1-5/8 x 1-1/2 ?
Tacksam för svar
~Bjarne
-
SVAR
Ja det stämmer bra, den cykeln lämpar sig bra för stadscykling/asfalt!
från Fanny Arvidsson (Cykelkraft)
Jag vill svara på denna fråga

