Thor Fitness färgade bumperskivor är viktskivor i absolut högsta kvalité. De duger lika bra för kommersiellt bruk som för hemmabruk.
Skivorna studsar inte runt utan landar och dör fint där de släpps. Centrumringen har en tight fit som gör att skivorna inte glappar.
För lång livslängd av bumperskivor rekommenderas det att använda ett bra dämpat golv eller ett lyftarflak.
| Vikt | 15 kg |
| Utvändig diameter | 45 cm |
| Håldiameter | 50 mm |
| Material | Gummi |
| Tjocklek | 6,2 cm |
| Artikelnummer | TFCOLORBUMP15 |
| Tillverkarens artikelnummer | TFCOLORBUMP5 |
| Varumärke | Thor Fitness |
Det finns ännu inga frågor om Viktskiva Thor Fitness Color Bumper 15 kg. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Viktskiva Thor Fitness Color Bumper 15 kgThor Fitness färgade bumperskivor är viktskivor i absolut högsta kvalité. De duger lika bra för kommersiellt bruk som för hemmabruk.
Skivorna studsar inte runt utan landar och dör fint där de släpps. Centrumringen har en tight fit som gör att skivorna inte glappar.
För lång livslängd av bumperskivor rekommenderas det att använda ett bra dämpat golv eller ett lyftarflak.
| Vikt | 15 kg |
| Utvändig diameter | 45 cm |
| Håldiameter | 50 mm |
| Material | Gummi |
| Tjocklek | 6,2 cm |
| Artikelnummer | TFCOLORBUMP15 |
| Tillverkarens artikelnummer | TFCOLORBUMP5 |
| Varumärke | Thor Fitness |
Det finns ännu inga frågor om Viktskiva Thor Fitness Color Bumper 15 kg. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Viktskiva Thor Fitness Color Bumper 15 kg
