Thor Fitness bumperskivor är viktskivor i absolut högsta kvalité. De duger lika bra för kommersiellt bruk som för hemmabruk. Skivorna studsar inte runt utan landar och fint där de släpps. Centrumringen har en tight fit som gör att skivorna inte glappar.
För lång livslängd av bumperskivor som släpps från höga höjder så är det aldrig fel att ha ett bra dämpat golv eller ett lyftarflak.
| Vikt | 10 kg |
| Utvändig diameter | 45 cm |
| Håldiameter | 50 mm |
| Material | Gummi |
| Tjocklek | 46 mm |
| Artikelnummer | TFBUMPSVA10 |
| Tillverkarens artikelnummer | TFBUMPSVA10 |
| Varumärke | Thor Fitness |
Det finns ännu inga frågor om Viktskiva Thor Fitness Bumper 10 kg. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Viktskiva Thor Fitness Bumper 10 kgThor Fitness bumperskivor är viktskivor i absolut högsta kvalité. De duger lika bra för kommersiellt bruk som för hemmabruk. Skivorna studsar inte runt utan landar och fint där de släpps. Centrumringen har en tight fit som gör att skivorna inte glappar.
För lång livslängd av bumperskivor som släpps från höga höjder så är det aldrig fel att ha ett bra dämpat golv eller ett lyftarflak.
| Vikt | 10 kg |
| Utvändig diameter | 45 cm |
| Håldiameter | 50 mm |
| Material | Gummi |
| Tjocklek | 46 mm |
| Artikelnummer | TFBUMPSVA10 |
| Tillverkarens artikelnummer | TFBUMPSVA10 |
| Varumärke | Thor Fitness |
Det finns ännu inga frågor om Viktskiva Thor Fitness Bumper 10 kg. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Viktskiva Thor Fitness Bumper 10 kg

