Som du säker känner till så har BBB länge varit marknadsledande när det gäller styrlager. Numera tillverkar dom även vevlager med samma höga slitstyrka och sylvassa precision.
Vårt råd är ge dig själv sinnesro och skaffa ett kvalitativt BBB vevlager som är specifikt konstruerat för alla dom påfrestningar som din cykel dagligen utsätts för.
I fliken "Specifikationer" kan du kontrollera kompabilitet, för att säkerställa att du får korrekt vevlager till just din cykel.
- Oversized maskinlager för landsväg
- Gjutna i aluminium med CNC frästa koppar
- BSA gänga: 1,37 "x 24T
- Dubbla o-ringstätningar
- Passar vevparti med 24mm axel
- Passar 68 mm breda lager
| Artikelnummer | CK1037515 |
| Varumärke | BBB |
| Cykeltyp | Racer |
| Bredd vevlagerhylsa | 68 mm |
| Ramens vevlagerhylsa | Engelsk gänga (1.37" x 24 tpi) |
| Axeltyp | Shimano Hollowtech II |
| Axellängd | Axeln är en del av vevpartiet |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | BBO-31 |
| Hemsida tillverkare | http://bbbcycling.com/bike-parts/bottom-brackets/BBO-31 |
Fråga
Vilket verktyg skall man använda går det bra med Shimanos vevpativerktyg
2016-11-01 från Inge Fröberg-
SVAR
Shimanos Hollowtech II vevlagerverktyg passar till detta vevlager.
från Tim Gnipe (Cykelkraft)
Jag vill svara på denna fråga
Som du säker känner till så har BBB länge varit marknadsledande när det gäller styrlager. Numera tillverkar dom även vevlager med samma höga slitstyrka och sylvassa precision.
Vårt råd är ge dig själv sinnesro och skaffa ett kvalitativt BBB vevlager som är specifikt konstruerat för alla dom påfrestningar som din cykel dagligen utsätts för.
I fliken "Specifikationer" kan du kontrollera kompabilitet, för att säkerställa att du får korrekt vevlager till just din cykel.
- Oversized maskinlager för landsväg
- Gjutna i aluminium med CNC frästa koppar
- BSA gänga: 1,37 "x 24T
- Dubbla o-ringstätningar
- Passar vevparti med 24mm axel
- Passar 68 mm breda lager
| Artikelnummer | CK1037515 |
| Varumärke | BBB |
| Cykeltyp | Racer |
| Bredd vevlagerhylsa | 68 mm |
| Ramens vevlagerhylsa | Engelsk gänga (1.37" x 24 tpi) |
| Axeltyp | Shimano Hollowtech II |
| Axellängd | Axeln är en del av vevpartiet |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | BBO-31 |
| Hemsida tillverkare | http://bbbcycling.com/bike-parts/bottom-brackets/BBO-31 |
Fråga
Vilket verktyg skall man använda går det bra med Shimanos vevpativerktyg
2016-11-01 från Inge Fröberg-
SVAR
Shimanos Hollowtech II vevlagerverktyg passar till detta vevlager.
från Tim Gnipe (Cykelkraft)
Jag vill svara på denna fråga

