Som du säker känner till så har BBB länge varit marknadsledande när det gäller styrlager. Numera tillverkar dom även vevlager med samma höga slitstyrka och sylvassa precision.
Vårt råd är ge dig själv sinnesro och skaffa ett kvalitativt BBB vevlager som är specifikt konstruerat för alla dom påfrestningar som din cykel dagligen utsätts för.
I fliken "Specifikationer" kan du kontrollera kompabilitet, för att säkerställa att du får korrekt vevlager till just din cykel.
- Oversized maskinlager för MTB
- Gjutna i aluminium med CNC frästa koppar
- BSA gänga: 1,37 "x 24T
- Dubbla o-ringstätningar
- Passar vevparti med 24mm axel
- Passar 68/73 mm breda lager
| Artikelnummer | CK1037516 |
| Varumärke | BBB |
| Cykeltyp | Hybrid/Standard/Trekking, Mountainbike |
| Bredd vevlagerhylsa | 68 mm, 73 mm |
| Ramens vevlagerhylsa | Engelsk gänga (1.37" x 24 tpi) |
| Axeltyp | Shimano Hollowtech II |
| Axellängd | Axeln är en del av vevpartiet |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | BBO-35 |
| Hemsida tillverkare | http://bbbcycling.com/bike-parts/bottom-brackets/BBO-35 |
Det finns ännu inga frågor om Vevlager BBB Bottomthread MTB för 24 mm axel BSA 68/73 mm. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Vevlager BBB Bottomthread MTB för 24 mm axel BSA 68/73 mmSom du säker känner till så har BBB länge varit marknadsledande när det gäller styrlager. Numera tillverkar dom även vevlager med samma höga slitstyrka och sylvassa precision.
Vårt råd är ge dig själv sinnesro och skaffa ett kvalitativt BBB vevlager som är specifikt konstruerat för alla dom påfrestningar som din cykel dagligen utsätts för.
I fliken "Specifikationer" kan du kontrollera kompabilitet, för att säkerställa att du får korrekt vevlager till just din cykel.
- Oversized maskinlager för MTB
- Gjutna i aluminium med CNC frästa koppar
- BSA gänga: 1,37 "x 24T
- Dubbla o-ringstätningar
- Passar vevparti med 24mm axel
- Passar 68/73 mm breda lager
| Artikelnummer | CK1037516 |
| Varumärke | BBB |
| Cykeltyp | Hybrid/Standard/Trekking, Mountainbike |
| Bredd vevlagerhylsa | 68 mm, 73 mm |
| Ramens vevlagerhylsa | Engelsk gänga (1.37" x 24 tpi) |
| Axeltyp | Shimano Hollowtech II |
| Axellängd | Axeln är en del av vevpartiet |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | BBO-35 |
| Hemsida tillverkare | http://bbbcycling.com/bike-parts/bottom-brackets/BBO-35 |
Det finns ännu inga frågor om Vevlager BBB Bottomthread MTB för 24 mm axel BSA 68/73 mm. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Vevlager BBB Bottomthread MTB för 24 mm axel BSA 68/73 mm
