Vajerlås för vardagen
ABUS Numerino 5412C är ett diskret och flexibelt vajerlås med kombinationslåsning. Med sina 85 cm och den praktiska siffervalsen går det snabbt och lätt att låsa fast din cykel.
Låset fungerar utmärkt för att låsa fast cykeln vid korta stopp eller vid låg stöldrisk.
Den låga säkerhetsnivån och vikten gör att ABUS vajerlås Numerino 5412C främst används som extralås. Egenvikten på 370 g märks knappt, vilket betyder att du kan ta med det som komplettering till huvudlåset.
Detaljer
- 12 mm tjock stålvajer av hög kvalitet
- Plastöverdrag som skyddar mot lackskador
- Siffrornas speciella prägling gör det lättare att använda låset i mörker
- Sifferrullarna består av två olika komponenter, vilket sörjer för att siffrorna går att läsa under lång tid
- En valfri låskod kan ställas in
Funktion och användning
- Effektivt skydd i situationer med låg stöldrisk
- Lämpar sig perfekt för att skydda billiga cyklar och barncyklar
Hållare och transport
- SCMU Combo
| Artikelnummer | 4003318165641 |
| Varumärke | Abus |
| Serie | Abus Numerino |
| Färg | Svart |
| SSF-Godkänt lås | Nej |
| Låsets styrka | 6 mm |
| Säkerhetsnivå | Bas |
| Låslängd | 100 cm |
| Låsningsmetod | Kombination |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 300 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 2502334855 |
Det finns ännu inga frågor om Vajerlås ABUS Numerino Combo 5412C 85 cm 12 mm. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Vajerlås ABUS Numerino Combo 5412C 85 cm 12 mmVajerlås för vardagen
ABUS Numerino 5412C är ett diskret och flexibelt vajerlås med kombinationslåsning. Med sina 85 cm och den praktiska siffervalsen går det snabbt och lätt att låsa fast din cykel.
Låset fungerar utmärkt för att låsa fast cykeln vid korta stopp eller vid låg stöldrisk.
Den låga säkerhetsnivån och vikten gör att ABUS vajerlås Numerino 5412C främst används som extralås. Egenvikten på 370 g märks knappt, vilket betyder att du kan ta med det som komplettering till huvudlåset.
Detaljer
- 12 mm tjock stålvajer av hög kvalitet
- Plastöverdrag som skyddar mot lackskador
- Siffrornas speciella prägling gör det lättare att använda låset i mörker
- Sifferrullarna består av två olika komponenter, vilket sörjer för att siffrorna går att läsa under lång tid
- En valfri låskod kan ställas in
Funktion och användning
- Effektivt skydd i situationer med låg stöldrisk
- Lämpar sig perfekt för att skydda billiga cyklar och barncyklar
Hållare och transport
- SCMU Combo
| Artikelnummer | 4003318165641 |
| Varumärke | Abus |
| Serie | Abus Numerino |
| Färg | Svart |
| SSF-Godkänt lås | Nej |
| Låsets styrka | 6 mm |
| Säkerhetsnivå | Bas |
| Låslängd | 100 cm |
| Låsningsmetod | Kombination |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 300 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 2502334855 |
Det finns ännu inga frågor om Vajerlås ABUS Numerino Combo 5412C 85 cm 12 mm. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Vajerlås ABUS Numerino Combo 5412C 85 cm 12 mm

