• Start racerstyrstam för oversize 31.6 mm styre.
• Stack hight:
• Tillverkad ur ett stycke 6061 aluminium.
• Styrstammen lutar 6 grader och har 4-bults platta med rostfria skruvar.
• Vikt 162 gram.
| Artikelnummer | CK1038041 |
| Varumärke | BBB |
| Längd | 120 mm |
| Vinkel | -6°, +6° |
| Gaffelrörsdiameter övre | 28.6 mm (1 1/8") |
| Infästning styrstam/styre | 31.8 mm |
| Material | Aluminium |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | BHS-0812 |
Fråga
Hej,
Kommer den här att passa på min racer Specialized Tarmac SLX4 från 2014?
Jag har en 100 mm:s nu och vill ha längre och även prova vinkla ner den 6 grader, nu har jag sex grader upp. För den här är väl vändbar?
-
SVAR
Hej
från Martin Oberg (Cykelkraft)
Enligt cykeln specifikation kommer den passa och det stämmer att den är vändbar.
Hälsningar Martin
Jag vill svara på denna fråga
• Start racerstyrstam för oversize 31.6 mm styre.
• Stack hight:
• Tillverkad ur ett stycke 6061 aluminium.
• Styrstammen lutar 6 grader och har 4-bults platta med rostfria skruvar.
• Vikt 162 gram.
| Artikelnummer | CK1038041 |
| Varumärke | BBB |
| Längd | 120 mm |
| Vinkel | -6°, +6° |
| Gaffelrörsdiameter övre | 28.6 mm (1 1/8") |
| Infästning styrstam/styre | 31.8 mm |
| Material | Aluminium |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | BHS-0812 |
Fråga
Hej,
Kommer den här att passa på min racer Specialized Tarmac SLX4 från 2014?
Jag har en 100 mm:s nu och vill ha längre och även prova vinkla ner den 6 grader, nu har jag sex grader upp. För den här är väl vändbar?
-
SVAR
Hej
från Martin Oberg (Cykelkraft)
Enligt cykeln specifikation kommer den passa och det stämmer att den är vändbar.
Hälsningar Martin
Jag vill svara på denna fråga

