Justerbar styrstam till MTB och Trekking, ställbar -30 till +40 grader. Monteras direkt på gaffelröret (1.1/8 , 28.6mm). För styre 25,4 mm. Vikt: 264 gram.
| Artikelnummer | CK1038054 |
| Varumärke | BBB |
| Längd | 130 mm |
| Vinkel | Justerbar |
| Gaffelrörsdiameter övre | 28.6 mm (1 1/8") |
| Infästning styrstam/styre | 25.4 mm |
| Material | Aluminium |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | BHS-2813 |
Fråga
Hej! Jag undrar hur stor längd stång som biten som fäster in mot cykeln ("Inte-styret-sidan") är. Har en custom-tillverkad lösning för en fransk äldre cykel med 22.0 mm stam som jag behöver fästa in i mitt styre. Är den 40 mm lång? 50?
Tack på förhand.
-
SVAR
Hej Joakim!
från Olof, Produktexpert (Cykelkraft)
Menar du centrum av "topcap" till centrum av gångjärnet? I sådant fall är det ca 3-4cm :-)
Jag vill svara på denna fråga
Justerbar styrstam till MTB och Trekking, ställbar -30 till +40 grader. Monteras direkt på gaffelröret (1.1/8 , 28.6mm). För styre 25,4 mm. Vikt: 264 gram.
| Artikelnummer | CK1038054 |
| Varumärke | BBB |
| Längd | 130 mm |
| Vinkel | Justerbar |
| Gaffelrörsdiameter övre | 28.6 mm (1 1/8") |
| Infästning styrstam/styre | 25.4 mm |
| Material | Aluminium |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | BHS-2813 |
Fråga
Hej! Jag undrar hur stor längd stång som biten som fäster in mot cykeln ("Inte-styret-sidan") är. Har en custom-tillverkad lösning för en fransk äldre cykel med 22.0 mm stam som jag behöver fästa in i mitt styre. Är den 40 mm lång? 50?
Tack på förhand.
-
SVAR
Hej Joakim!
från Olof, Produktexpert (Cykelkraft)
Menar du centrum av "topcap" till centrum av gångjärnet? I sådant fall är det ca 3-4cm :-)
Jag vill svara på denna fråga

