Samtliga innerslangar är tillverkade i slitstark gummiblandning med kvalitativ Butyl. Designade i en smart konstruktion som ser till innerslangarna aldrig läcker och klarar att hålla lufttrycket under långa perioder.
Tjockleken är på slangarna är 0.87mm, vilket är tillräckligt kraftigt för bra punkteringsmotstånd och tunt nog för att hålla vikten låg.
Slangarna görs i rad olika dimensioner och med olika ventiler, kolla in specifikation för att säkerställa att du får rätt mått och rätt ventil till just dina hjul.
| Artikelnummer | CK1040798 |
| Varumärke | BBB |
| Hjulstorlek | 27.5" (584 mm), 26" (559 mm) |
| Däckdimension | 47-559, 50-559, 54-559, 55-559, 57-559, 47-584, 50-584, 54-584, 55-584, 57-584 |
| Däckbredd mm | 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 |
| Ventiltyp | Racerventil (presta) |
| Ventillängd | 33 mm |
| Tillverkarens artikelnummer | BTI-63FV33 |
Det finns ännu inga frågor om Cykelslang BBB 26" 47/57-559/584 racerventil 33 mm. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykelslang BBB 26" 47/57-559/584 racerventil 33 mmSamtliga innerslangar är tillverkade i slitstark gummiblandning med kvalitativ Butyl. Designade i en smart konstruktion som ser till innerslangarna aldrig läcker och klarar att hålla lufttrycket under långa perioder.
Tjockleken är på slangarna är 0.87mm, vilket är tillräckligt kraftigt för bra punkteringsmotstånd och tunt nog för att hålla vikten låg.
Slangarna görs i rad olika dimensioner och med olika ventiler, kolla in specifikation för att säkerställa att du får rätt mått och rätt ventil till just dina hjul.
| Artikelnummer | CK1040798 |
| Varumärke | BBB |
| Hjulstorlek | 27.5" (584 mm), 26" (559 mm) |
| Däckdimension | 47-559, 50-559, 54-559, 55-559, 57-559, 47-584, 50-584, 54-584, 55-584, 57-584 |
| Däckbredd mm | 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 |
| Ventiltyp | Racerventil (presta) |
| Ventillängd | 33 mm |
| Tillverkarens artikelnummer | BTI-63FV33 |
Det finns ännu inga frågor om Cykelslang BBB 26" 47/57-559/584 racerventil 33 mm. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykelslang BBB 26" 47/57-559/584 racerventil 33 mm
