BBB Toppost är en kvalitativ sadelstolpe i 6061-T6 aluminium med 15 mm offset. Passar de flesta cyklar och har smart 2-skruvs mikrojustering för sadeln. Modellen tillverkas i olika diametrar, se specifikationen för att säkerställa att du väljer rätt sadelstolpe till just din cykel.
- Passar de flesta cyklar
- 6061 T6 Aluminium
- 2-skruvs mikrojustering av sadel
- Offset: 15mm
- Längd: 400 mm
- Vikt: 315 gram (31,6mm)
| Artikelnummer | CK1038262 |
| Varumärke | BBB |
| Diameter sadelstolpe | 31.6 mm |
| Längd | 400 mm |
| Offset | 15 mm |
| Material | Aluminium |
| Färg | Vit |
| Tillverkarens artikelnummer | BSP-12VI316 |
Fråga
What is the usable length of this seatpost?
(Refer to measure B on this drawing: https://www.bikethomson.com/wp-content/uploads/2015/10/Elite-Seatpost.pdf)
-
SVAR
We only have the information the manufacturer provides us with.
från Toni Larsson (Cykelkraft)
http://bbbparts.com/bike-parts/seatposts/BSP-15
Jag vill svara på denna fråga
BBB Toppost är en kvalitativ sadelstolpe i 6061-T6 aluminium med 15 mm offset. Passar de flesta cyklar och har smart 2-skruvs mikrojustering för sadeln. Modellen tillverkas i olika diametrar, se specifikationen för att säkerställa att du väljer rätt sadelstolpe till just din cykel.
- Passar de flesta cyklar
- 6061 T6 Aluminium
- 2-skruvs mikrojustering av sadel
- Offset: 15mm
- Längd: 400 mm
- Vikt: 315 gram (31,6mm)
| Artikelnummer | CK1038262 |
| Varumärke | BBB |
| Diameter sadelstolpe | 31.6 mm |
| Längd | 400 mm |
| Offset | 15 mm |
| Material | Aluminium |
| Färg | Vit |
| Tillverkarens artikelnummer | BSP-12VI316 |
Fråga
What is the usable length of this seatpost?
(Refer to measure B on this drawing: https://www.bikethomson.com/wp-content/uploads/2015/10/Elite-Seatpost.pdf)
-
SVAR
We only have the information the manufacturer provides us with.
från Toni Larsson (Cykelkraft)
http://bbbparts.com/bike-parts/seatposts/BSP-15
Jag vill svara på denna fråga

