AXA Ren 2 är ett prisvärt och lite enklare ramlås som är smidigt att använda. Fördelen med ett ramlås är att det är enkelt att använda. Detta lås har extra stor frigång på 61 mm för att klara lite bredare däck och stänkskärm. Nyckeln kan ej tas ur när låset är olåst. Låscylindern är skyddad mot borrning och bygeln är tillverkad i härdat stål.
| Artikelnummer | 8713249232546 |
| Varumärke | Axa |
| Serie | Axa Ren |
| Färg | Svart |
| SSF-Godkänt lås | Nej |
| Låsets styrka | 8 mm |
| Säkerhetsnivå | Medel |
| Låslängd | 60 cm |
| Låsningsmetod | Nyckel |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 550 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 50110095SC |
Fråga
Hej! Kan man ta ur nyckeln när man cyklar?
2023-08-19 från Lotta-
SVAR
Hej, Nyckeln kan ej tas ur när låset är olåst.
från Fanny Arvidsson (Cykelkraft)
Jag vill svara på denna fråga
AXA Ren 2 är ett prisvärt och lite enklare ramlås som är smidigt att använda. Fördelen med ett ramlås är att det är enkelt att använda. Detta lås har extra stor frigång på 61 mm för att klara lite bredare däck och stänkskärm. Nyckeln kan ej tas ur när låset är olåst. Låscylindern är skyddad mot borrning och bygeln är tillverkad i härdat stål.
| Artikelnummer | 8713249232546 |
| Varumärke | Axa |
| Serie | Axa Ren |
| Färg | Svart |
| SSF-Godkänt lås | Nej |
| Låsets styrka | 8 mm |
| Säkerhetsnivå | Medel |
| Låslängd | 60 cm |
| Låsningsmetod | Nyckel |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 550 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 50110095SC |
Fråga
Hej! Kan man ta ur nyckeln när man cyklar?
2023-08-19 från Lotta-
SVAR
Hej, Nyckeln kan ej tas ur när låset är olåst.
från Fanny Arvidsson (Cykelkraft)
Jag vill svara på denna fråga





