AXA Defender + Ramlåskätting + väska är ett set som ger dig allt du behöver. Ett kraftfullt ramlås som är godkänt av SSF, en 100 cm lång och 5,5 mm tjock plugin-kätting i låset för att låsa fast cykeln i något fast – samt en fiffig väska för kättingen som du kan fästa på ramen. Låscylindern är skyddad mot borrning och bygeln är tillverkad i härdat stål. Låset är smidigt utformat och enkelt att använda. AXA online-nyckelservice gör det enkelt att fixa ny nyckel. Nyckeln kan ej tas ur när låset är olåst.
Detta ramlås monteras superenkelt på alla cyklar som har fästen för lås i ramen (två skruvhål på bakgaffeln).
AXA Defender
| Artikelnummer | 8713249249087 |
| Varumärke | Axa |
| Serie | AXA Defender |
| Färg | Svart |
| SSF-Godkänt lås | Ja |
| Låsets styrka | 4 mm |
| Säkerhetsnivå | Bas |
| Låslängd | 110 cm |
| Låsningsmetod | Nyckel |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1600 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 8004394 |
Fråga
hur fäster man låset i ramen på Axa defender.
Finns det hål lika Axa Solid Plus?
-
SVAR
Hej,
från Fanny Arvidsson (Cykelkraft)
Låstypen har alltid hål för montering i ramen.
Jag vill svara på denna fråga
Fråga
Hej
Passar låset till Scott sub cross och är låset tillräckligt stort invändigt för däckdimensionen.
-
SVAR
Hej, Ja, det fungerar fint.
från Fanny Arvidsson (Cykelkraft)
Jag vill svara på denna fråga
AXA Defender + Ramlåskätting + väska är ett set som ger dig allt du behöver. Ett kraftfullt ramlås som är godkänt av SSF, en 100 cm lång och 5,5 mm tjock plugin-kätting i låset för att låsa fast cykeln i något fast – samt en fiffig väska för kättingen som du kan fästa på ramen. Låscylindern är skyddad mot borrning och bygeln är tillverkad i härdat stål. Låset är smidigt utformat och enkelt att använda. AXA online-nyckelservice gör det enkelt att fixa ny nyckel. Nyckeln kan ej tas ur när låset är olåst.
Detta ramlås monteras superenkelt på alla cyklar som har fästen för lås i ramen (två skruvhål på bakgaffeln).
AXA Defender
Se alla produkter inom AXA Defender| Artikelnummer | 8713249249087 |
| Varumärke | Axa |
| Serie | AXA Defender |
| Färg | Svart |
| SSF-Godkänt lås | Ja |
| Låsets styrka | 4 mm |
| Säkerhetsnivå | Bas |
| Låslängd | 110 cm |
| Låsningsmetod | Nyckel |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1600 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 8004394 |
Fråga
hur fäster man låset i ramen på Axa defender.
Finns det hål lika Axa Solid Plus?
-
SVAR
Hej,
från Fanny Arvidsson (Cykelkraft)
Låstypen har alltid hål för montering i ramen.
Jag vill svara på denna fråga
Fråga
Hej
Passar låset till Scott sub cross och är låset tillräckligt stort invändigt för däckdimensionen.
-
SVAR
Hej, Ja, det fungerar fint.
från Fanny Arvidsson (Cykelkraft)
Jag vill svara på denna fråga





