ABUS Amparo är förmodligen sveriges mest sålda cykellås. Detta ramlås monteras superenkelt på alla cyklar som har fästen för lås i ramen (två skruvhål på bakgaffeln). Givetvis är ABUS Amparo testat och godkänt av SSF (och är därmed godkänt av försäkringsbolagen).
Tillverkat i härdat stål. Mått: 8,5 x 63 x 108 mm.
Detaljer
- 8,5 mm tjock låsbygel
- Bygeln, huset och de bärande delarna av låsmekanismen är tillverkade av specialhärdat stål
- Extra stor hjulfrigång
- ABUS-automatikcylinder med användarvänlig, vändbar nyckel
- Två nycklar medföljer
Funktion och användning
- Bra skydd vid låg stöldrisk
- Rekommenderas för att skydda billiga cyklar
Hållare och transport
- LH - Enkel montering på bakstagen
| Artikelnummer | 4003318375774 |
| Varumärke | Abus |
| Serie | Abus Amparo |
| Färg | Svart |
| SSF-Godkänt lås | Ja |
| Låsets styrka | 17 mm |
| Säkerhetsnivå | Hög |
| Låslängd | 30 cm |
| Låsningsmetod | Nyckel |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 615 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 82360 |
Det finns ännu inga frågor om Ramlås ABUS Amparo 485 LH NR svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Ramlås ABUS Amparo 485 LH NR svartABUS Amparo är förmodligen sveriges mest sålda cykellås. Detta ramlås monteras superenkelt på alla cyklar som har fästen för lås i ramen (två skruvhål på bakgaffeln). Givetvis är ABUS Amparo testat och godkänt av SSF (och är därmed godkänt av försäkringsbolagen).
Tillverkat i härdat stål. Mått: 8,5 x 63 x 108 mm.
Detaljer
- 8,5 mm tjock låsbygel
- Bygeln, huset och de bärande delarna av låsmekanismen är tillverkade av specialhärdat stål
- Extra stor hjulfrigång
- ABUS-automatikcylinder med användarvänlig, vändbar nyckel
- Två nycklar medföljer
Funktion och användning
- Bra skydd vid låg stöldrisk
- Rekommenderas för att skydda billiga cyklar
Hållare och transport
- LH - Enkel montering på bakstagen
| Artikelnummer | 4003318375774 |
| Varumärke | Abus |
| Serie | Abus Amparo |
| Färg | Svart |
| SSF-Godkänt lås | Ja |
| Låsets styrka | 17 mm |
| Säkerhetsnivå | Hög |
| Låslängd | 30 cm |
| Låsningsmetod | Nyckel |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 615 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 82360 |
Det finns ännu inga frågor om Ramlås ABUS Amparo 485 LH NR svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Ramlås ABUS Amparo 485 LH NR svart
