Klassiska XLC PD-C10 är en dubbelsidig plattformspedal i ett syntetiskt material med robust funktion pålitlig prestanda. En traditionell design med integrerad reflex samt en praktiskt plan yta med ruggad halktejp som ser till att du inte tappar greppet.
- Klassisk dubbelsidig plattformspedal som är anpassad för City eller Trekking
- Plan yta med ruggad halktejp som ger ökat grepp
- Integrerad reflex
- Body: Plast
- Axel: Stål (Chromoly)
- Gänga: 9/16"
- Mått: 111 x 87 x 23mm
- Vikt: 377 gram
| Artikelnummer | 4055149096137 |
| Varumärke | XLC |
| Pedaltyp | Standardpedal |
| Pedalaxelgänga | 9/16" |
| Klossinfästning | Saknar klossinfästning |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens färg | Black |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 348 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 2501851600 |
| Hemsida tillverkare | https://www.xlc-parts.com/en/urban/bike-parts/pedals/?p=1 |
Det finns ännu inga frågor om Cykelpedaler XLC PD-C10 svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykelpedaler XLC PD-C10 svartKlassiska XLC PD-C10 är en dubbelsidig plattformspedal i ett syntetiskt material med robust funktion pålitlig prestanda. En traditionell design med integrerad reflex samt en praktiskt plan yta med ruggad halktejp som ser till att du inte tappar greppet.
- Klassisk dubbelsidig plattformspedal som är anpassad för City eller Trekking
- Plan yta med ruggad halktejp som ger ökat grepp
- Integrerad reflex
- Body: Plast
- Axel: Stål (Chromoly)
- Gänga: 9/16"
- Mått: 111 x 87 x 23mm
- Vikt: 377 gram
| Artikelnummer | 4055149096137 |
| Varumärke | XLC |
| Pedaltyp | Standardpedal |
| Pedalaxelgänga | 9/16" |
| Klossinfästning | Saknar klossinfästning |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens färg | Black |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 348 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 2501851600 |
| Hemsida tillverkare | https://www.xlc-parts.com/en/urban/bike-parts/pedals/?p=1 |
Det finns ännu inga frågor om Cykelpedaler XLC PD-C10 svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykelpedaler XLC PD-C10 svart