Topeak Racerocket MT är en minipump i aluminium som snabbt kan få upp trycket i stora däck!
Den är liten och elegant och desingad med en ökad diameter i pipan för att du ska få ut mer luft i varje pumptag. En utdragbar slang med SmartHead ThreadLock fyller Presta och Schrader-ventilerna enkelt och hjälper till att ta bort spänningen från ventilspindeln när du fyller på däcket.
Den blåser upp däck till 90 psi/6 bar och passar därför utmärkt för exempelvis MTB. Den är liten och kompakt och rymms i jackfickan eller sadelväskan utan problem. Den väger endast 114 gram.
| Artikelnummer | CK1038469 |
| Varumärke | Topeak |
| Ventiltyp | Bilventil (schrader), Racerventil (presta) |
| Ramfäste | Ja |
| Max. tryck | 6 bar / 87 psi |
| Material | Aluminium |
| Längd | 196 mm |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 114 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TRR-MT1B |
| Hemsida tillverkare | https://www.topeak.com/global/en/products/mini-pumps/379-racerocket-mt |
Det finns ännu inga frågor om Minipump Topeak Racerocket Mt svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Minipump Topeak Racerocket Mt svartTopeak Racerocket MT är en minipump i aluminium som snabbt kan få upp trycket i stora däck!
Den är liten och elegant och desingad med en ökad diameter i pipan för att du ska få ut mer luft i varje pumptag. En utdragbar slang med SmartHead ThreadLock fyller Presta och Schrader-ventilerna enkelt och hjälper till att ta bort spänningen från ventilspindeln när du fyller på däcket.
Den blåser upp däck till 90 psi/6 bar och passar därför utmärkt för exempelvis MTB. Den är liten och kompakt och rymms i jackfickan eller sadelväskan utan problem. Den väger endast 114 gram.
| Artikelnummer | CK1038469 |
| Varumärke | Topeak |
| Ventiltyp | Bilventil (schrader), Racerventil (presta) |
| Ramfäste | Ja |
| Max. tryck | 6 bar / 87 psi |
| Material | Aluminium |
| Längd | 196 mm |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 114 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TRR-MT1B |
| Hemsida tillverkare | https://www.topeak.com/global/en/products/mini-pumps/379-racerocket-mt |
Det finns ännu inga frågor om Minipump Topeak Racerocket Mt svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Minipump Topeak Racerocket Mt svart


