Larm av flera områden
Larmboxen är en box med många funktioner och användningsområden. registrerar skakningar och minimala rörelser i alla tre dimensioner och utlöser larmet. Cykelfäste och batterier ingår.
I denna variant ingår även ett kättinglås. När cykeln är fastlåst får tjuven ingen tid att bryta upp låset.
Du stöldskyddar dina tillhörigheter jättesmidigt. Det kan vara barnvagnen vid vårdcentralen, grillen i trädgården eller cykeln på framsidan av huset. Med larmboxen från ABUS tar du det säkra före det osäkra.
Detaljer om ABUS Alarmbox
- Larmfunktion med minst 100 dB i 15 sekunder. Därefter automatiskt ny aktivering
- 3D Position Detection – registrerar skakningar och minimala rörelser i alla tre dimensioner och utlöser larmet
- Intelligent larm – vid små och korta skakningar, från t.ex. en fotboll etc., så ger låset endast ifrån sig en kort varningssignal
- Inkl. CR2-batteri
- Säkert cykelfäste
| Artikelnummer | 4003318823633 |
| Varumärke | Abus |
| Serie | Abus Alarm |
| Färg | Svart |
| SSF-Godkänt lås | Nej |
| Låsets styrka | 14 mm |
| Säkerhetsnivå | Medel |
| Låslängd | 23 cm |
| Låsningsmetod | Nyckel |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1220 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 82606 |
Det finns ännu inga frågor om Larm ABUS Alarmbox + Kättinglås ABUS Catena 6806K 75 cm. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Larm ABUS Alarmbox + Kättinglås ABUS Catena 6806K 75 cmLarm av flera områden
Larmboxen är en box med många funktioner och användningsområden. registrerar skakningar och minimala rörelser i alla tre dimensioner och utlöser larmet. Cykelfäste och batterier ingår.
I denna variant ingår även ett kättinglås. När cykeln är fastlåst får tjuven ingen tid att bryta upp låset.
Du stöldskyddar dina tillhörigheter jättesmidigt. Det kan vara barnvagnen vid vårdcentralen, grillen i trädgården eller cykeln på framsidan av huset. Med larmboxen från ABUS tar du det säkra före det osäkra.
Detaljer om ABUS Alarmbox
- Larmfunktion med minst 100 dB i 15 sekunder. Därefter automatiskt ny aktivering
- 3D Position Detection – registrerar skakningar och minimala rörelser i alla tre dimensioner och utlöser larmet
- Intelligent larm – vid små och korta skakningar, från t.ex. en fotboll etc., så ger låset endast ifrån sig en kort varningssignal
- Inkl. CR2-batteri
- Säkert cykelfäste
| Artikelnummer | 4003318823633 |
| Varumärke | Abus |
| Serie | Abus Alarm |
| Färg | Svart |
| SSF-Godkänt lås | Nej |
| Låsets styrka | 14 mm |
| Säkerhetsnivå | Medel |
| Låslängd | 23 cm |
| Låsningsmetod | Nyckel |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1220 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 82606 |
Det finns ännu inga frågor om Larm ABUS Alarmbox + Kättinglås ABUS Catena 6806K 75 cm. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Larm ABUS Alarmbox + Kättinglås ABUS Catena 6806K 75 cm



