Det ultralätta hjulsetet Syncros Capital 1.0 35 sätter fullt fokus på klättring via dess lätta fälgar i UD kolfiber med ett 35 mm djup. Fälgprofilen har en modern innerbredd på 21 mm och är såklart Tubeless Ready (slanglösa ventiler ingår). Båda hjulen har 24 ekrar med ett högklassigt Syncros Straightpullnav som är anpassade för stickaxlar.
- Fälg: Kolfiber (UD) med innerbredd på 21 mm (ytterbredd 35 mm)
- Nav: Syncros Straightpull
- Diameter: 700c
- Shimano / SRAM road driver body
- Slanglösa ventiler ingår (55 mm)
- Axel: Stickaxel
- Tubeless Ready
- Vikt: 1574 gram per hjulset
| Artikelnummer | 7613368794288 |
| Varumärke | Syncros |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Placering | Fram och bak |
| Bromstyp | Skivbroms |
| Typ av däck | Tubeless Ready |
| Fälghöjd | 35 mm |
| Fälgbredd inre | 21 mm |
| Fälgmaterial | Kolfiber |
| Ventilhål | Presta |
| Rek. ventillängd | Ventil ingår, 55 mm |
| Antal ekrar | 24 st |
| Framaxel | Stickaxel 12 x 100 mm |
| Bakaxel | Stickaxel 12 x 142 mm |
| Infästning bromsskiva | Centerlock |
| Body | Shimano/SRAM 8-11 växlar |
| Hjultyp | Hjulset |
| Färg | Röd, Svart |
| Tillverkarens färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1574 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 275457 |
| Hemsida tillverkare | https://www.syncros.com/au/en/product/syncros-capital-1-0-35-wheelset |
Fråga
Hej. Hvad er ryttervægt på fælgene. Mvh Henrik
2022-02-10 från Henrik Andersen-
SVAR
Hej, 120kg är maxvikt.
från Fanny Arvidsson (Cykelkraft)
Jag vill svara på denna fråga
Det ultralätta hjulsetet Syncros Capital 1.0 35 sätter fullt fokus på klättring via dess lätta fälgar i UD kolfiber med ett 35 mm djup. Fälgprofilen har en modern innerbredd på 21 mm och är såklart Tubeless Ready (slanglösa ventiler ingår). Båda hjulen har 24 ekrar med ett högklassigt Syncros Straightpullnav som är anpassade för stickaxlar.
- Fälg: Kolfiber (UD) med innerbredd på 21 mm (ytterbredd 35 mm)
- Nav: Syncros Straightpull
- Diameter: 700c
- Shimano / SRAM road driver body
- Slanglösa ventiler ingår (55 mm)
- Axel: Stickaxel
- Tubeless Ready
- Vikt: 1574 gram per hjulset
| Artikelnummer | 7613368794288 |
| Varumärke | Syncros |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Placering | Fram och bak |
| Bromstyp | Skivbroms |
| Typ av däck | Tubeless Ready |
| Fälghöjd | 35 mm |
| Fälgbredd inre | 21 mm |
| Fälgmaterial | Kolfiber |
| Ventilhål | Presta |
| Rek. ventillängd | Ventil ingår, 55 mm |
| Antal ekrar | 24 st |
| Framaxel | Stickaxel 12 x 100 mm |
| Bakaxel | Stickaxel 12 x 142 mm |
| Infästning bromsskiva | Centerlock |
| Body | Shimano/SRAM 8-11 växlar |
| Hjultyp | Hjulset |
| Färg | Röd, Svart |
| Tillverkarens färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1574 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 275457 |
| Hemsida tillverkare | https://www.syncros.com/au/en/product/syncros-capital-1-0-35-wheelset |
Fråga
Hej. Hvad er ryttervægt på fælgene. Mvh Henrik
2022-02-10 från Henrik Andersen-
SVAR
Hej, 120kg är maxvikt.
från Fanny Arvidsson (Cykelkraft)
Jag vill svara på denna fråga




