Landsväg bakhjul Shimano Dura-Ace 622mm. Titanbody för 8-11 delad kassett. Aluminium och carbon fälg för kanttrådsdäck, 16/20 reducerade aeroekrar, 50 mm fälgprofil, Vikt: 1672gr/set. Levereras med hjulväskor.
| Artikelnummer | HEWH9000C50FRCC |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Placering | Set |
| Bromstyp | Fälgbroms |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Fälgmaterial | Kolfiber/aluminium |
| Framaxel | Snabblås 100 mm |
| Bakaxel | Snabblås 130 mm |
| Infästning bromsskiva | Ej för skivbroms |
| Body | Shimano/SRAM 8-11 växlar |
| Hjultyp | Hjulset |
| Färg | Svart |
| Serie | Shimano Dura-Ace |
| Tillverkarens artikelnummer | EWH9000C50FRCC |
Det finns ännu inga frågor om Hjulset Shimano Dura-Ace WH-9000-C50-CL kanttråd Shimano/SRAM. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Hjulset Shimano Dura-Ace WH-9000-C50-CL kanttråd Shimano/SRAMLandsväg bakhjul Shimano Dura-Ace 622mm. Titanbody för 8-11 delad kassett. Aluminium och carbon fälg för kanttrådsdäck, 16/20 reducerade aeroekrar, 50 mm fälgprofil, Vikt: 1672gr/set. Levereras med hjulväskor.
| Artikelnummer | HEWH9000C50FRCC |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Placering | Set |
| Bromstyp | Fälgbroms |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Fälgmaterial | Kolfiber/aluminium |
| Framaxel | Snabblås 100 mm |
| Bakaxel | Snabblås 130 mm |
| Infästning bromsskiva | Ej för skivbroms |
| Body | Shimano/SRAM 8-11 växlar |
| Hjultyp | Hjulset |
| Färg | Svart |
| Serie | Shimano Dura-Ace |
| Tillverkarens artikelnummer | EWH9000C50FRCC |
Det finns ännu inga frågor om Hjulset Shimano Dura-Ace WH-9000-C50-CL kanttråd Shimano/SRAM. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Hjulset Shimano Dura-Ace WH-9000-C50-CL kanttråd Shimano/SRAM
