BBB Airstorm är en kvalitativ golvpump med stabil bas av komposit och kvalitativt aluminiumrör som klarar tryck upp till 10 bar / 145 psi.
Pumpen har ergonomiska handtag med inlägg av kraton för extra komfort.
Smart dualhed som funkar för både presta-, schrader- och dunlopventiler samt givetvis en funktionell låkmekanism.
- Exakt tryckmätare som visar både bar och PSI
- Klarar tryck upp till 10 bar / 145 psi
- Ergonomiska handtag med inlägg av kraton för extra komfort
- Aluminiumrör med en total längd på 69 cm
- Stabil bas i komposit
- Dualhead pumphuvud med smart låsmekanism
- Passar presta-, schrader- och dunlopventiler
| Artikelnummer | CK1037913 |
| Varumärke | BBB |
| Ventiltyp | Bilventil (schrader), Racerventil (presta), Standardventil (dunlop) |
| Manometer | Analog |
| Max. tryck | 10 bar / 145 psi |
| Material | Aluminium, Komposit |
| Längd | 690 mm |
| Färg | Silver |
| Tillverkarens artikelnummer | BFP-22 |
| Hemsida tillverkare | http://bbbcycling.com/accessories/pumps/BFP-22 |
Det finns ännu inga frågor om Golvpump BBB Airstorm silver. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Golvpump BBB Airstorm silverBBB Airstorm är en kvalitativ golvpump med stabil bas av komposit och kvalitativt aluminiumrör som klarar tryck upp till 10 bar / 145 psi.
Pumpen har ergonomiska handtag med inlägg av kraton för extra komfort.
Smart dualhed som funkar för både presta-, schrader- och dunlopventiler samt givetvis en funktionell låkmekanism.
- Exakt tryckmätare som visar både bar och PSI
- Klarar tryck upp till 10 bar / 145 psi
- Ergonomiska handtag med inlägg av kraton för extra komfort
- Aluminiumrör med en total längd på 69 cm
- Stabil bas i komposit
- Dualhead pumphuvud med smart låsmekanism
- Passar presta-, schrader- och dunlopventiler
| Artikelnummer | CK1037913 |
| Varumärke | BBB |
| Ventiltyp | Bilventil (schrader), Racerventil (presta), Standardventil (dunlop) |
| Manometer | Analog |
| Max. tryck | 10 bar / 145 psi |
| Material | Aluminium, Komposit |
| Längd | 690 mm |
| Färg | Silver |
| Tillverkarens artikelnummer | BFP-22 |
| Hemsida tillverkare | http://bbbcycling.com/accessories/pumps/BFP-22 |
Det finns ännu inga frågor om Golvpump BBB Airstorm silver. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Golvpump BBB Airstorm silver
