Extra lång och stabil fotpump med pumprör i aluminium. Pumpar upp till 14 bar / 200 psi. 2.5" lättavläst klocka, pumpslangen är 90cm och pumphuvudet skruvas på slangen och passar både racer och bilventil. Adapter till cykelventil ingår. Ergonomiskt trähandtag, längd 70cm. En riktig proffspump!
| Artikelnummer | CK1037917 |
| Varumärke | BBB |
| Ventiltyp | Bilventil (schrader), Racerventil (presta), Standardventil (dunlop) |
| Manometer | Analog |
| Max. tryck | 14 bar / 203 psi |
| Material | Aluminium, Trä |
| Längd | 700 mm |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | BFP-35 |
| Hemsida tillverkare | https://bbbcycling.com/en/accessories/pumps/BFP-35 |
Det finns ännu inga frågor om Golvpump BBB Aircontrol svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Golvpump BBB Aircontrol svartExtra lång och stabil fotpump med pumprör i aluminium. Pumpar upp till 14 bar / 200 psi. 2.5" lättavläst klocka, pumpslangen är 90cm och pumphuvudet skruvas på slangen och passar både racer och bilventil. Adapter till cykelventil ingår. Ergonomiskt trähandtag, längd 70cm. En riktig proffspump!
| Artikelnummer | CK1037917 |
| Varumärke | BBB |
| Ventiltyp | Bilventil (schrader), Racerventil (presta), Standardventil (dunlop) |
| Manometer | Analog |
| Max. tryck | 14 bar / 203 psi |
| Material | Aluminium, Trä |
| Längd | 700 mm |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | BFP-35 |
| Hemsida tillverkare | https://bbbcycling.com/en/accessories/pumps/BFP-35 |
Det finns ännu inga frågor om Golvpump BBB Aircontrol svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Golvpump BBB Aircontrol svart
