BBB Strike 300 är en kompakt lättviktsbelysning som laddas via USB. Med kraftig 300 Lumen XP-G CREE LED. 5 lägen: super beam, high beam, standard beam, low beam och blinkande. Med laddningsindikator. Kan monteras på hjälm med tillbehörsfästet 18-BLS-70. Högkvalitets Lithium-jon (2300mAh 3.7V) batteripack kan (ur)laddas upp till 400 ggr utan märkbar kraftskillnad. Vikt: 127 g. Storlek: 112x35x40 mm
| Artikelnummer | CK1038110 |
| Varumärke | BBB |
| Belysningstyp | Framlampor |
| Användningsområde | Se och synas - Bra |
| Laddningsbar | Ja (USB) |
| Ljusflöde | Upp till 300 lumen |
| Ljuskälla | CREE LED |
| Ljuslägen | 4 fasta och 1 blinkande |
| Brinntid | 300 lm 2.5 h, 210 lm 3.5 h, 130 lm 6.5 h, 55 lm 14 h, blinkande 300 lm 7 h |
| Batteri | Litium-jon |
| Batteriindikator | Ja |
| Laddtid | 4 h |
| Material | Plast |
| Färg | Svart |
| Fäste | Skruvas fast på styret, lampan går enkelt att lossa från fästet |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 127 g |
| Tillverkarens artikelnummer | BLS-71 |
| Hemsida tillverkare | http://bbbcycling.com/accessories/lights/BLS-71 |
Det finns ännu inga frågor om Framlampa BBB Strike 300. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Framlampa BBB Strike 300BBB Strike 300 är en kompakt lättviktsbelysning som laddas via USB. Med kraftig 300 Lumen XP-G CREE LED. 5 lägen: super beam, high beam, standard beam, low beam och blinkande. Med laddningsindikator. Kan monteras på hjälm med tillbehörsfästet 18-BLS-70. Högkvalitets Lithium-jon (2300mAh 3.7V) batteripack kan (ur)laddas upp till 400 ggr utan märkbar kraftskillnad. Vikt: 127 g. Storlek: 112x35x40 mm
| Artikelnummer | CK1038110 |
| Varumärke | BBB |
| Belysningstyp | Framlampor |
| Användningsområde | Se och synas - Bra |
| Laddningsbar | Ja (USB) |
| Ljusflöde | Upp till 300 lumen |
| Ljuskälla | CREE LED |
| Ljuslägen | 4 fasta och 1 blinkande |
| Brinntid | 300 lm 2.5 h, 210 lm 3.5 h, 130 lm 6.5 h, 55 lm 14 h, blinkande 300 lm 7 h |
| Batteri | Litium-jon |
| Batteriindikator | Ja |
| Laddtid | 4 h |
| Material | Plast |
| Färg | Svart |
| Fäste | Skruvas fast på styret, lampan går enkelt att lossa från fästet |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 127 g |
| Tillverkarens artikelnummer | BLS-71 |
| Hemsida tillverkare | http://bbbcycling.com/accessories/lights/BLS-71 |
Det finns ännu inga frågor om Framlampa BBB Strike 300. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Framlampa BBB Strike 300






