BBB Scope 1300 är en lättvikts-strålkastare med externt batteri. 2st Kraftfulla XM - L T6 CREE LED. 4st lägen : Super beam, high beam, standard beam, och low beam. Vattenfast aluminiumhölje med Airflow kylsystem för bästa värmekontroll. Lampan är skyddad mot överhettning. Den dämpas automatiskt när temperaturen går över 85 grader Celsius och tänds igen när temperaturen når normal arbetstemperatur. Enkel montering med justerbart TightFix fäste som passar på både standard och överdimensionerade styren. HelmetMount hjälmfäste(BLS - 70) ingår. Ultralätt och kompakt (105x55x32mm) Litiumbatteri. Batteriet kan monteras i flera positioner på cykeln genom att använda det medföljande kardborrebandet. Li-Ionbatteri (2x 22650, 3300mAh , 7.4 V) kan (ur)laddas upp till 300 gånger utan märkbar prestandaförlust. Laddningstiden är normalt 2.5 timmar och systemet är skyddat mot kortslutning , överladdning och urladdning. Laddare ingår, 110 mm lampförlängningskabel medföljer. Vikt lampa: 110 gram. Vikt batteri: 200 gram. Storlek lampa: 44x34x52mm. Storlek batteri: 105x55x32mm .
| Artikelnummer | CK1038108 |
| Varumärke | BBB |
| Belysningstyp | Framlampor |
| Användningsområde | Träna - Bra |
| Laddningsbar | Ja (eluttag) |
| Ljusflöde | Upp till 1300 lumen |
| Ljuskälla | 2 st CREE LED |
| Ljuslägen | 4 fasta |
| Brinntid | 1300 lm 1.7 h, 825 lm 2.5 h, 550 lm 3.7 h, 270 lm 9.7 h |
| Batteri | Litium-jon |
| Batteriindikator | 5-stegs |
| Laddtid | 2.5 h |
| Material | Aluminium |
| Färg | Svart |
| Fäste | Skruvas fast på styret, lampan går enkelt att lossa från fästet |
| Övrigt | Batteri, laddare och fäste för att montera batteriet på ramen |
| Vikt (enligt tillverkaren) | Lampa: 110 g, batteri: 200 g |
| Tillverkarens artikelnummer | BLS-68 |
| Hemsida tillverkare | http://bbbcycling.com/accessories/lights/BLS-68 |
Det finns ännu inga frågor om Framlampa BBB Scope 1300. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Framlampa BBB Scope 1300BBB Scope 1300 är en lättvikts-strålkastare med externt batteri. 2st Kraftfulla XM - L T6 CREE LED. 4st lägen : Super beam, high beam, standard beam, och low beam. Vattenfast aluminiumhölje med Airflow kylsystem för bästa värmekontroll. Lampan är skyddad mot överhettning. Den dämpas automatiskt när temperaturen går över 85 grader Celsius och tänds igen när temperaturen når normal arbetstemperatur. Enkel montering med justerbart TightFix fäste som passar på både standard och överdimensionerade styren. HelmetMount hjälmfäste(BLS - 70) ingår. Ultralätt och kompakt (105x55x32mm) Litiumbatteri. Batteriet kan monteras i flera positioner på cykeln genom att använda det medföljande kardborrebandet. Li-Ionbatteri (2x 22650, 3300mAh , 7.4 V) kan (ur)laddas upp till 300 gånger utan märkbar prestandaförlust. Laddningstiden är normalt 2.5 timmar och systemet är skyddat mot kortslutning , överladdning och urladdning. Laddare ingår, 110 mm lampförlängningskabel medföljer. Vikt lampa: 110 gram. Vikt batteri: 200 gram. Storlek lampa: 44x34x52mm. Storlek batteri: 105x55x32mm .
| Artikelnummer | CK1038108 |
| Varumärke | BBB |
| Belysningstyp | Framlampor |
| Användningsområde | Träna - Bra |
| Laddningsbar | Ja (eluttag) |
| Ljusflöde | Upp till 1300 lumen |
| Ljuskälla | 2 st CREE LED |
| Ljuslägen | 4 fasta |
| Brinntid | 1300 lm 1.7 h, 825 lm 2.5 h, 550 lm 3.7 h, 270 lm 9.7 h |
| Batteri | Litium-jon |
| Batteriindikator | 5-stegs |
| Laddtid | 2.5 h |
| Material | Aluminium |
| Färg | Svart |
| Fäste | Skruvas fast på styret, lampan går enkelt att lossa från fästet |
| Övrigt | Batteri, laddare och fäste för att montera batteriet på ramen |
| Vikt (enligt tillverkaren) | Lampa: 110 g, batteri: 200 g |
| Tillverkarens artikelnummer | BLS-68 |
| Hemsida tillverkare | http://bbbcycling.com/accessories/lights/BLS-68 |
Det finns ännu inga frågor om Framlampa BBB Scope 1300. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Framlampa BBB Scope 1300








