Shimano XTR WH-M9020-TL 27.5" är superlätta och välbalanserade XC-hjul anpassade för slanglöst med låg vikt, styrka och pålitlighet som trivs i riktigt hög fart. Moderna racinghjul från Shimano anpassad för cklister som ställer riktigt höga krav på både prestanda och låg vikt.
- 27.5" XC-hjul (584mm)
- Kolfiberlaminerad aluminium anpassad för slanglöst
- Superlätt fälg, med samma hållbarhet som aluminium
- Reducerade ekrar (fram 28 / bak 28)
- Nytt lätt lager- och axelsystem
| Artikelnummer | CK1017222 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 27.5" (584 mm) |
| Placering | Fram |
| Bromstyp | Skivbroms |
| Typ av däck | Däck för slang, Tubeless Ready, Tubeless/UST |
| Fälghöjd | 18.8 mm |
| Fälgbredd yttre | 27.9 mm |
| Fälgbredd inre | 24 mm |
| Fälgmaterial | Kolfiber/aluminium |
| Framaxel | Stickaxel 15 x 100 mm |
| Infästning bromsskiva | Centerlock |
| Hjultyp | Framhjul |
| Färg | Svart |
| Serie | Shimano XTR |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 750 g |
| Tillverkarens artikelnummer | EWHM9020LFE7B |
Det finns ännu inga frågor om Framhjul Shimano XTR WH-M9020-TL-F15-275 27.5" CL. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Framhjul Shimano XTR WH-M9020-TL-F15-275 27.5" CLShimano XTR WH-M9020-TL 27.5" är superlätta och välbalanserade XC-hjul anpassade för slanglöst med låg vikt, styrka och pålitlighet som trivs i riktigt hög fart. Moderna racinghjul från Shimano anpassad för cklister som ställer riktigt höga krav på både prestanda och låg vikt.
- 27.5" XC-hjul (584mm)
- Kolfiberlaminerad aluminium anpassad för slanglöst
- Superlätt fälg, med samma hållbarhet som aluminium
- Reducerade ekrar (fram 28 / bak 28)
- Nytt lätt lager- och axelsystem
| Artikelnummer | CK1017222 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 27.5" (584 mm) |
| Placering | Fram |
| Bromstyp | Skivbroms |
| Typ av däck | Däck för slang, Tubeless Ready, Tubeless/UST |
| Fälghöjd | 18.8 mm |
| Fälgbredd yttre | 27.9 mm |
| Fälgbredd inre | 24 mm |
| Fälgmaterial | Kolfiber/aluminium |
| Framaxel | Stickaxel 15 x 100 mm |
| Infästning bromsskiva | Centerlock |
| Hjultyp | Framhjul |
| Färg | Svart |
| Serie | Shimano XTR |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 750 g |
| Tillverkarens artikelnummer | EWHM9020LFE7B |
Det finns ännu inga frågor om Framhjul Shimano XTR WH-M9020-TL-F15-275 27.5" CL. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Framhjul Shimano XTR WH-M9020-TL-F15-275 27.5" CL
