Shimano XTR WH-M9000-TU 29" är ultralätta och välbalanserade tävlingshjul anpassade för tubdäck med låg vikt, styrka och pålitlighet som trivs i riktigt hög fart. Moderna racinghjul från Shimano till en riktigt vettig prisnivå.
- 29" XC-hjul (622mm)
- Ultralätt hjul konstruerat för tubdäck
- Maximal acceleration
- Brutal styvhet och styrka (28 ekrar)
| Artikelnummer | CK1017221 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 29" (622 mm) |
| Placering | Fram |
| Bromstyp | Skivbroms |
| Typ av däck | Tubdäck |
| Fälghöjd | 23 mm |
| Fälgbredd yttre | 26 mm |
| Fälgmaterial | Kolfiber |
| Antal ekrar | 28 st |
| Framaxel | Stickaxel 15 x 100 mm |
| Infästning bromsskiva | Centerlock |
| Hjultyp | Framhjul |
| Färg | Svart |
| Serie | Shimano XTR |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 606 g |
| Tillverkarens artikelnummer | IWHM9000TFE9B |
Det finns ännu inga frågor om Framhjul Shimano XTR WH-M9000-TU-F15-29 tub 29" CL. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Framhjul Shimano XTR WH-M9000-TU-F15-29 tub 29" CLShimano XTR WH-M9000-TU 29" är ultralätta och välbalanserade tävlingshjul anpassade för tubdäck med låg vikt, styrka och pålitlighet som trivs i riktigt hög fart. Moderna racinghjul från Shimano till en riktigt vettig prisnivå.
- 29" XC-hjul (622mm)
- Ultralätt hjul konstruerat för tubdäck
- Maximal acceleration
- Brutal styvhet och styrka (28 ekrar)
| Artikelnummer | CK1017221 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 29" (622 mm) |
| Placering | Fram |
| Bromstyp | Skivbroms |
| Typ av däck | Tubdäck |
| Fälghöjd | 23 mm |
| Fälgbredd yttre | 26 mm |
| Fälgmaterial | Kolfiber |
| Antal ekrar | 28 st |
| Framaxel | Stickaxel 15 x 100 mm |
| Infästning bromsskiva | Centerlock |
| Hjultyp | Framhjul |
| Färg | Svart |
| Serie | Shimano XTR |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 606 g |
| Tillverkarens artikelnummer | IWHM9000TFE9B |
Det finns ännu inga frågor om Framhjul Shimano XTR WH-M9000-TU-F15-29 tub 29" CL. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Framhjul Shimano XTR WH-M9000-TU-F15-29 tub 29" CL
