Shimano WH-RX05 är ett tåligt, hållbart och pålitligt hjul anpassat för skivbromsar som klarar det flesta typer av väder och klimat. Modern teknologi från Shimano som numera är tillgänglig för alla, tack vare ett plånboksvänliga pris.
- Framstående teknologi anpassad för skivbromsar
- Passar hjul med färre ekrar, CENTERLOCK-skivbroms
- 100 x 135 mm inbyggnadsmått
- Passar 140 mm skiva
- Tillförlitligt i alla slags väder
- Enkelt underhåll och hållbarhet
- Vinklat kontaktlager med kontakttätning
- Styv och robust fälg - 23 mm bred x 24 mm hög
- Vikt: 945 / 1130 gram (fram/bak)
| Artikelnummer | CK1017208 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Placering | Fram |
| Bromstyp | Skivbroms |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Fälgmaterial | Aluminium |
| Framaxel | Snabblås 100 mm |
| Infästning bromsskiva | Centerlock |
| Hjultyp | Framhjul |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | EWHRX05FDABS |
Det finns ännu inga frågor om Framhjul Shimano WH-RX05 Disc kanttråd CL svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Framhjul Shimano WH-RX05 Disc kanttråd CL svartShimano WH-RX05 är ett tåligt, hållbart och pålitligt hjul anpassat för skivbromsar som klarar det flesta typer av väder och klimat. Modern teknologi från Shimano som numera är tillgänglig för alla, tack vare ett plånboksvänliga pris.
- Framstående teknologi anpassad för skivbromsar
- Passar hjul med färre ekrar, CENTERLOCK-skivbroms
- 100 x 135 mm inbyggnadsmått
- Passar 140 mm skiva
- Tillförlitligt i alla slags väder
- Enkelt underhåll och hållbarhet
- Vinklat kontaktlager med kontakttätning
- Styv och robust fälg - 23 mm bred x 24 mm hög
- Vikt: 945 / 1130 gram (fram/bak)
| Artikelnummer | CK1017208 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Placering | Fram |
| Bromstyp | Skivbroms |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Fälgmaterial | Aluminium |
| Framaxel | Snabblås 100 mm |
| Infästning bromsskiva | Centerlock |
| Hjultyp | Framhjul |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | EWHRX05FDABS |
Det finns ännu inga frågor om Framhjul Shimano WH-RX05 Disc kanttråd CL svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Framhjul Shimano WH-RX05 Disc kanttråd CL svart
