Shimano WH-RS81-C35 är ett aerodynamiskt, hållbart och stabilt hjul med brett register och låg vikt. Modern teknologi från Shimano´s övre hyllor som numera är tillgänglig för alla.
- Teknologier nedärvda från Dura-Ace
- OPTBAL (2:1-ekermönster)
- Extra breda navflänsar maximerar styvheten i sidled
- Enkelt underhåll: Digitalt justersystem
- Mindre axialkraft i snabbkopplingen
- 11-delat frihjulsnav kompatibelt med 11- och 10-delad kassett
- SHIMANOs egenutvecklade process för kolfiber/aluminium-konstruktioner
- Högkvalitativt kapslat skål- och konlager och överdimensionerade axlar i A7075-aluminium
- Vikt: 767 / 977 gram (fram/bak)
| Artikelnummer | CK1017204 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Placering | Fram |
| Bromstyp | Fälgbroms |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Fälgmaterial | Kolfiber/aluminium |
| Framaxel | Snabblås 100 mm |
| Infästning bromsskiva | Ej för skivbroms |
| Hjultyp | Framhjul |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | EWHRS81C35FC |
Det finns ännu inga frågor om Framhjul Shimano WH-RS81-C35 kanttråd svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Framhjul Shimano WH-RS81-C35 kanttråd svartShimano WH-RS81-C35 är ett aerodynamiskt, hållbart och stabilt hjul med brett register och låg vikt. Modern teknologi från Shimano´s övre hyllor som numera är tillgänglig för alla.
- Teknologier nedärvda från Dura-Ace
- OPTBAL (2:1-ekermönster)
- Extra breda navflänsar maximerar styvheten i sidled
- Enkelt underhåll: Digitalt justersystem
- Mindre axialkraft i snabbkopplingen
- 11-delat frihjulsnav kompatibelt med 11- och 10-delad kassett
- SHIMANOs egenutvecklade process för kolfiber/aluminium-konstruktioner
- Högkvalitativt kapslat skål- och konlager och överdimensionerade axlar i A7075-aluminium
- Vikt: 767 / 977 gram (fram/bak)
| Artikelnummer | CK1017204 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Placering | Fram |
| Bromstyp | Fälgbroms |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Fälgmaterial | Kolfiber/aluminium |
| Framaxel | Snabblås 100 mm |
| Infästning bromsskiva | Ej för skivbroms |
| Hjultyp | Framhjul |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | EWHRS81C35FC |
Det finns ännu inga frågor om Framhjul Shimano WH-RS81-C35 kanttråd svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Framhjul Shimano WH-RS81-C35 kanttråd svart
