Beskrivning
Shimano WH-RS21 är ett tillförlitliga vardagshjul med nedärvd teknologi som är tillgänglig för alla.
- Tillförlitliga vardagshjul kompatibla för 10- och 11-delat
- Nav med bred fläns och offsetfälg för maximal styvhet och kraftöverföring
- Rakt ekermönster med 2 kryss ökar vridstyvheten och ekrarnas livslängd
- Justerbart lagersystem för enkelt underhåll och längre hållbarhet
- Shimanos vinklade kontaktlager
- Slitagevarnare är en säker detektor för fälgförslitning
- Passar 11- och 10-delat
- Vikt: 820/1 030 gram (fram/bak)
Specifikation
| Artikelnummer | CK1017197 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Placering | Fram |
| Bromstyp | Fälgbroms |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Fälgmaterial | Aluminium |
| Framaxel | Snabblås 100 mm |
| Infästning bromsskiva | Ej för skivbroms |
| Hjultyp | Framhjul |
| Färg | Silver |
| Tillverkarens artikelnummer | EWHRS21FCAY |
Recensioner
Frågor & Svar
Det finns ännu inga frågor om Framhjul Shimano WH-RS21 kanttråd silver. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Framhjul Shimano WH-RS21 kanttråd silverShimano WH-RS21 är ett tillförlitliga vardagshjul med nedärvd teknologi som är tillgänglig för alla.
- Tillförlitliga vardagshjul kompatibla för 10- och 11-delat
- Nav med bred fläns och offsetfälg för maximal styvhet och kraftöverföring
- Rakt ekermönster med 2 kryss ökar vridstyvheten och ekrarnas livslängd
- Justerbart lagersystem för enkelt underhåll och längre hållbarhet
- Shimanos vinklade kontaktlager
- Slitagevarnare är en säker detektor för fälgförslitning
- Passar 11- och 10-delat
- Vikt: 820/1 030 gram (fram/bak)
| Artikelnummer | CK1017197 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Placering | Fram |
| Bromstyp | Fälgbroms |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Fälgmaterial | Aluminium |
| Framaxel | Snabblås 100 mm |
| Infästning bromsskiva | Ej för skivbroms |
| Hjultyp | Framhjul |
| Färg | Silver |
| Tillverkarens artikelnummer | EWHRS21FCAY |
Det finns ännu inga frågor om Framhjul Shimano WH-RS21 kanttråd silver. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Framhjul Shimano WH-RS21 kanttråd silver
