Shimano WH-MT66 29" är välbalanserade, hållbara och robusta XC-hjul anpassade för skivbromsar med UST-kompatibilitet som klarar det flesta typer av cykling. Modern teknologi från Shimano som numera är tillgänglig för alla, tack vare ett plånboksvänliga pris.
- Passar 29" (622mm)
- SHIMANOs egetkonstruerade tätningssystem för slanglöst
- 24,6 mm bred fälgprofil (19c)
- UST-slanglös kompatibel
- Frihjulsnav med dubbla klackar och snabbt ingrepp optimerar väggreppet
- Rakt, tangentiellt ekermönster med 2 kryss ger optimal vridstyvhet
- Styv 12 mm E-Thru-bakaxel (förbättrar precisionen för kassett och bromsskiva)
- Styv 15 mm E-Thru-framaxel (minimerar glapp i dämparen)
- CENTERLOCK är ett snabbt, enkelt, lätt och effektivt monteringssystem för bromsskivor
- Vinkelkontaktlager med högkvalitativ dubbelkontakttätning
| Artikelnummer | CK1017191 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 29" (622 mm) |
| Placering | Fram |
| Bromstyp | Skivbroms |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Fälgmaterial | Aluminium |
| Framaxel | Snabblås 100 mm |
| Infästning bromsskiva | Centerlock |
| Hjultyp | Framhjul |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | EWHMT66F9DB |
Det finns ännu inga frågor om Framhjul Shimano WH-MT66 29" CL svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Framhjul Shimano WH-MT66 29" CL svartShimano WH-MT66 29" är välbalanserade, hållbara och robusta XC-hjul anpassade för skivbromsar med UST-kompatibilitet som klarar det flesta typer av cykling. Modern teknologi från Shimano som numera är tillgänglig för alla, tack vare ett plånboksvänliga pris.
- Passar 29" (622mm)
- SHIMANOs egetkonstruerade tätningssystem för slanglöst
- 24,6 mm bred fälgprofil (19c)
- UST-slanglös kompatibel
- Frihjulsnav med dubbla klackar och snabbt ingrepp optimerar väggreppet
- Rakt, tangentiellt ekermönster med 2 kryss ger optimal vridstyvhet
- Styv 12 mm E-Thru-bakaxel (förbättrar precisionen för kassett och bromsskiva)
- Styv 15 mm E-Thru-framaxel (minimerar glapp i dämparen)
- CENTERLOCK är ett snabbt, enkelt, lätt och effektivt monteringssystem för bromsskivor
- Vinkelkontaktlager med högkvalitativ dubbelkontakttätning
| Artikelnummer | CK1017191 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 29" (622 mm) |
| Placering | Fram |
| Bromstyp | Skivbroms |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Fälgmaterial | Aluminium |
| Framaxel | Snabblås 100 mm |
| Infästning bromsskiva | Centerlock |
| Hjultyp | Framhjul |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | EWHMT66F9DB |
Det finns ännu inga frågor om Framhjul Shimano WH-MT66 29" CL svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Framhjul Shimano WH-MT66 29" CL svart
