Shimano WH-MT35 27.5" är välbalanserade, hållbara och robusta offroad-hjul för skivbromsar som klarar det flesta typer av väder och klimat. Modern teknologi från Shimano som numera är tillgänglig för alla, tack vare ett plånboksvänliga pris.
- Passar 27.5" (584mm)
- 24,6 mm bred fälgprofil (19c)
- Fram 24, bak 28 ekrar med aluminiumnipplar
- 15 mm E-thru-framaxel som alternativ
- Vinkelkontaktlager med högkvalitativ dubbelkontakttätning
- CENTERLOCK är ett snabbt, enkelt, lätt och effektivt monteringssystem för bromsskivor
Shimano MT35
| Artikelnummer | CK1017185 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 27.5" (584 mm) |
| Placering | Fram |
| Bromstyp | Skivbroms |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Fälghöjd | 19 mm |
| Fälgbredd yttre | 24.6 mm |
| Fälgbredd inre | 19 mm |
| Fälgmaterial | Aluminium |
| Framaxel | Snabblås 100 mm |
| Infästning bromsskiva | Centerlock |
| Hjultyp | Framhjul |
| Färg | Svart |
| Serie | Shimano MT35 |
| Tillverkarens artikelnummer | EWHMT35F7M |
Fråga
Hej, undrar bara vilken axeldiameter aktuellt hjul har, har förstått att framhjulet finns både med diameter 9 mm såväl som 15 mm axel. Med vänliga hälsningar, Jeffrey Armstrong
2017-02-06 från Jeffrey Armstrong-
SVAR
Hej Jeffrey,
från Pär Cullin (Cykelkraft)
Det är 9 mm axel med snabbkoppling.
Jag vill svara på denna fråga
Shimano WH-MT35 27.5" är välbalanserade, hållbara och robusta offroad-hjul för skivbromsar som klarar det flesta typer av väder och klimat. Modern teknologi från Shimano som numera är tillgänglig för alla, tack vare ett plånboksvänliga pris.
- Passar 27.5" (584mm)
- 24,6 mm bred fälgprofil (19c)
- Fram 24, bak 28 ekrar med aluminiumnipplar
- 15 mm E-thru-framaxel som alternativ
- Vinkelkontaktlager med högkvalitativ dubbelkontakttätning
- CENTERLOCK är ett snabbt, enkelt, lätt och effektivt monteringssystem för bromsskivor
Shimano MT35
Se alla produkter inom Shimano MT35| Artikelnummer | CK1017185 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 27.5" (584 mm) |
| Placering | Fram |
| Bromstyp | Skivbroms |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Fälghöjd | 19 mm |
| Fälgbredd yttre | 24.6 mm |
| Fälgbredd inre | 19 mm |
| Fälgmaterial | Aluminium |
| Framaxel | Snabblås 100 mm |
| Infästning bromsskiva | Centerlock |
| Hjultyp | Framhjul |
| Färg | Svart |
| Serie | Shimano MT35 |
| Tillverkarens artikelnummer | EWHMT35F7M |
Fråga
Hej, undrar bara vilken axeldiameter aktuellt hjul har, har förstått att framhjulet finns både med diameter 9 mm såväl som 15 mm axel. Med vänliga hälsningar, Jeffrey Armstrong
2017-02-06 från Jeffrey Armstrong-
SVAR
Hej Jeffrey,
från Pär Cullin (Cykelkraft)
Det är 9 mm axel med snabbkoppling.
Jag vill svara på denna fråga

