Kedjedrev Shimano Deore FC-MT610 är 34-tandad och passar till 12-växlade singelklingor från Shimano.
- Kompatibel med 12-växlade singelklingor från Shimano (FC-MT610 samt FC-MT510-1)
- 34-tandat drev
| Artikelnummer | 4550170531003 |
| Varumärke | Shimano |
| Antal drev fram | 1 st |
| Antal drev bak | 12 st |
| Kedjedimension | 1/2 x 3/32" |
| Antal drevbultar | 4 st |
| Bultcirkeldiameter | 96 mm (Shimano asymmetrisk) |
| Drevposition | Single Narrow-Wide |
| Drevstorlek | 34T |
| Färg | Svart |
| Serie | Shimano XT |
| Tillverkarens artikelnummer | Y0K434000 |
| Hitta rätt modell | https://campaign.rideshimano.com/shimano-original-parts-selector/sv-se/ |
Fråga
Passar detta även till 10-delad kasett?
2022-05-04 från Henrik Wallmon-
SVAR
Hej! Det kan eventuellt passa, men kommer troligtvis lira lite dåligt.
från Fanny Arvidsson (Cykelkraft)
Jag vill svara på denna fråga
Kedjedrev Shimano Deore FC-MT610 är 34-tandad och passar till 12-växlade singelklingor från Shimano.
- Kompatibel med 12-växlade singelklingor från Shimano (FC-MT610 samt FC-MT510-1)
- 34-tandat drev
| Artikelnummer | 4550170531003 |
| Varumärke | Shimano |
| Antal drev fram | 1 st |
| Antal drev bak | 12 st |
| Kedjedimension | 1/2 x 3/32" |
| Antal drevbultar | 4 st |
| Bultcirkeldiameter | 96 mm (Shimano asymmetrisk) |
| Drevposition | Single Narrow-Wide |
| Drevstorlek | 34T |
| Färg | Svart |
| Serie | Shimano XT |
| Tillverkarens artikelnummer | Y0K434000 |
| Hitta rätt modell | https://campaign.rideshimano.com/shimano-original-parts-selector/sv-se/ |
Fråga
Passar detta även till 10-delad kasett?
2022-05-04 från Henrik Wallmon-
SVAR
Hej! Det kan eventuellt passa, men kommer troligtvis lira lite dåligt.
från Fanny Arvidsson (Cykelkraft)
Jag vill svara på denna fråga


