Det här Shimano Tiagra-drevet är perfekt för cyklister som vill uppgradera sin växeluppsättning. Med en 130 bcd och 9 växlar är det kompatibelt med de flesta cyklar och ger en smidig och pålitlig växling. Drevet är tillverkat av högkvalitativt material och har en snygg silverfärg som passar bra ihop med de flesta cykelramar. Med sin 50T storlek ger det också en bra balans mellan snabbhet och kraft.
Fördelar:
- Kompatibelt med de flesta cyklar
- Smidig och pålitlig växling
- Högkvalitativt material och snygg design
| Artikelnummer | CK1016189 |
| Varumärke | Shimano |
| Antal drev bak | 9 st |
| Kedjedimension | 1/2 x 3/32" |
| Antal drevbultar | 5 st |
| Bultcirkeldiameter | 130 mm |
| Drevposition | Yttre |
| Drevstorlek | 50T |
| Färg | Silver |
| Serie | Shimano Tiagra |
| Tillverkarens artikelnummer | Y1MJ98030 |
| Hitta rätt modell | https://campaign.rideshimano.com/shimano-original-parts-selector/sv-se/ |
Fråga
Passar denna krans till vevparti: Shimano Tiagra Compact FC-RS400, 170 mm, 50x34T
2020-09-11 från Magnus Braun-
SVAR
Hej, nej FC-RS400 har 110 i BCD därav passar inte detta drev.
från Erik Gunnarsson (Cykelkraft)
Här finner du ett passande drev för ditt vevparti: https://www.cykelkraft.se/drev-stronglight-110-bcd-9-10-vaxlar-50t
Jag vill svara på denna fråga
Det här Shimano Tiagra-drevet är perfekt för cyklister som vill uppgradera sin växeluppsättning. Med en 130 bcd och 9 växlar är det kompatibelt med de flesta cyklar och ger en smidig och pålitlig växling. Drevet är tillverkat av högkvalitativt material och har en snygg silverfärg som passar bra ihop med de flesta cykelramar. Med sin 50T storlek ger det också en bra balans mellan snabbhet och kraft.
Fördelar:
- Kompatibelt med de flesta cyklar
- Smidig och pålitlig växling
- Högkvalitativt material och snygg design
| Artikelnummer | CK1016189 |
| Varumärke | Shimano |
| Antal drev bak | 9 st |
| Kedjedimension | 1/2 x 3/32" |
| Antal drevbultar | 5 st |
| Bultcirkeldiameter | 130 mm |
| Drevposition | Yttre |
| Drevstorlek | 50T |
| Färg | Silver |
| Serie | Shimano Tiagra |
| Tillverkarens artikelnummer | Y1MJ98030 |
| Hitta rätt modell | https://campaign.rideshimano.com/shimano-original-parts-selector/sv-se/ |
Fråga
Passar denna krans till vevparti: Shimano Tiagra Compact FC-RS400, 170 mm, 50x34T
2020-09-11 från Magnus Braun-
SVAR
Hej, nej FC-RS400 har 110 i BCD därav passar inte detta drev.
från Erik Gunnarsson (Cykelkraft)
Här finner du ett passande drev för ditt vevparti: https://www.cykelkraft.se/drev-stronglight-110-bcd-9-10-vaxlar-50t
Jag vill svara på denna fråga

