Drevet Shimano Sora FC-3503 är perfekt för dig som är en entusiastisk cyklist och vill ha en pålitlig och effektiv växelkomponent till din cykel. Med sin 130 bcd och 9 växlar är detta drev speciellt utformat för att ge dig en smidig och pålitlig växling under dina cykelturer.
Drevet har en storlek på 50T och är i en snygg svart färg som kommer att passa perfekt till din cykels estetik. Shimano är känt för sin höga kvalitet och detta drev är inget undantag. Det är tillverkat med precision och noggrannhet för att ge dig en pålitlig och effektiv prestanda.
Fördelar:
- Smidig och pålitlig växling
- Passar perfekt till din cykels estetik
- Tillverkat med hög kvalitet och precision
Mer om Shimano Sora
| Artikelnummer | CK1016184 |
| Varumärke | Shimano |
| Antal drev bak | 9 st |
| Kedjedimension | 1/2 x 3/32" |
| Antal drevbultar | 5 st |
| Bultcirkeldiameter | 130 mm |
| Drevposition | Yttre |
| Drevstorlek | 50T |
| Färg | Svart |
| Serie | Shimano Sora |
| Tillverkarens artikelnummer | Y1NC98030 |
| Hitta rätt modell | https://campaign.rideshimano.com/shimano-original-parts-selector/sv-se/ |
Fråga
Hej
Funkar detta för Sora 2 delat? Står 3 delat på bilden.
-
SVAR
Hej, ja det funkar för 2 och 3 delade vevpartier.
från Erik Gunnarsson (Cykelkraft)
Jag vill svara på denna fråga
Drevet Shimano Sora FC-3503 är perfekt för dig som är en entusiastisk cyklist och vill ha en pålitlig och effektiv växelkomponent till din cykel. Med sin 130 bcd och 9 växlar är detta drev speciellt utformat för att ge dig en smidig och pålitlig växling under dina cykelturer.
Drevet har en storlek på 50T och är i en snygg svart färg som kommer att passa perfekt till din cykels estetik. Shimano är känt för sin höga kvalitet och detta drev är inget undantag. Det är tillverkat med precision och noggrannhet för att ge dig en pålitlig och effektiv prestanda.
Fördelar:
- Smidig och pålitlig växling
- Passar perfekt till din cykels estetik
- Tillverkat med hög kvalitet och precision
Mer om Shimano Sora
Se alla produkter inom Shimano Sora| Artikelnummer | CK1016184 |
| Varumärke | Shimano |
| Antal drev bak | 9 st |
| Kedjedimension | 1/2 x 3/32" |
| Antal drevbultar | 5 st |
| Bultcirkeldiameter | 130 mm |
| Drevposition | Yttre |
| Drevstorlek | 50T |
| Färg | Svart |
| Serie | Shimano Sora |
| Tillverkarens artikelnummer | Y1NC98030 |
| Hitta rätt modell | https://campaign.rideshimano.com/shimano-original-parts-selector/sv-se/ |
Fråga
Hej
Funkar detta för Sora 2 delat? Står 3 delat på bilden.
-
SVAR
Hej, ja det funkar för 2 och 3 delade vevpartier.
från Erik Gunnarsson (Cykelkraft)
Jag vill svara på denna fråga

