Drevet Shimano 105 FC-5750 är ett svart drev med en 110 bcd (Bolt Circle Diameter) och är kompatibelt med 10-växlade drivsystem. Det har en tandkapacitet på 50T.
Detta drev är perfekt för cyklister som vill uppgradera sitt drivsystem till Shimano 105-nivå. Med sin svarta färg ger det en snygg och stilren look till cykeln. Drevet är tillverkat av högkvalitativt material och kommer att hålla länge.
Fördelar:
- Kompatibelt med 10-växlade drivsystem
- Högkvalitativt material
- Snygg svart färg
Uppgradera ditt drivsystem med Shimano 105 FC-5750 svart drev och få en pålitlig och stilren komponent till din cykel.
| Artikelnummer | CK1016195 |
| Varumärke | Shimano |
| Antal drev bak | 10 st |
| Kedjedimension | 1/2 x 3/32" |
| Antal drevbultar | 5 st |
| Bultcirkeldiameter | 110 mm |
| Drevposition | Yttre |
| Drevstorlek | 50T |
| Färg | Svart |
| Serie | Shimano 105 |
| Tillverkarens artikelnummer | Y1M598020 |
| Hitta rätt modell | https://campaign.rideshimano.com/shimano-original-parts-selector/sv-se/ |
Fråga
Passar denna till en Shimano Tiagra 10S 50-34MK framdrev?
2019-10-01 från Toni Östenson-
SVAR
Hej Toni,
från Pär Cullin (Cykelkraft)
Om du har 110 BCD på ditt Shimano Tiagra vevparti så ska det passa.
Har du däremot det senaste Tiagra 4700 så passar det inte.
Jag vill svara på denna fråga
Drevet Shimano 105 FC-5750 är ett svart drev med en 110 bcd (Bolt Circle Diameter) och är kompatibelt med 10-växlade drivsystem. Det har en tandkapacitet på 50T.
Detta drev är perfekt för cyklister som vill uppgradera sitt drivsystem till Shimano 105-nivå. Med sin svarta färg ger det en snygg och stilren look till cykeln. Drevet är tillverkat av högkvalitativt material och kommer att hålla länge.
Fördelar:
- Kompatibelt med 10-växlade drivsystem
- Högkvalitativt material
- Snygg svart färg
Uppgradera ditt drivsystem med Shimano 105 FC-5750 svart drev och få en pålitlig och stilren komponent till din cykel.
| Artikelnummer | CK1016195 |
| Varumärke | Shimano |
| Antal drev bak | 10 st |
| Kedjedimension | 1/2 x 3/32" |
| Antal drevbultar | 5 st |
| Bultcirkeldiameter | 110 mm |
| Drevposition | Yttre |
| Drevstorlek | 50T |
| Färg | Svart |
| Serie | Shimano 105 |
| Tillverkarens artikelnummer | Y1M598020 |
| Hitta rätt modell | https://campaign.rideshimano.com/shimano-original-parts-selector/sv-se/ |
Fråga
Passar denna till en Shimano Tiagra 10S 50-34MK framdrev?
2019-10-01 från Toni Östenson-
SVAR
Hej Toni,
från Pär Cullin (Cykelkraft)
Om du har 110 BCD på ditt Shimano Tiagra vevparti så ska det passa.
Har du däremot det senaste Tiagra 4700 så passar det inte.
Jag vill svara på denna fråga

