En av storfavoriterna bland oss som älskar lågt rullmotstånd och vill köra så fort som möjligt, oavsett om det är XC eller Maraton som gäller, heter Schwalbe Thunder Burt. Det här är det perfekta valet för körning på snabba eller torra spår, mycket tack vare kombinationen av imponerande lågt rullmotstånd, låg vikt, bra grepp i kurvorna och en respektingivande bromskraft när det väl behövs.
Ett aggresivt semislickdäck med extremt lågt rullmotstånd (Schwalbes snabbaste MTB-däck!) och riktigt låg vikt som tack vare en central slitbana med massor av små dobbar levererar grym fart, och kombinerat med välbalanserade yttre dobbar så uppnås pålitligt grepp i kurvorna även när det är riktigt hårt i dina favoritspår. Ett respektingivande och snabbt prestandadäck som passar dig som älskar fart och som ställer lika höga krav både på din egen reaktionsnabbhet som på prylarna.
Schwalbe Thunder Burt
| Artikelnummer | CK1035760 |
| Varumärke | Schwalbe |
| Nivå av punkteringsskydd | Lågt |
| Schwalbe punkteringsskydd | LiteSkin - Nivå 1 (av 7) |
| Serie | Schwalbe Thunder Burt |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.10" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 54-559 |
| Trådtäthet | 127 tpi |
| Tryck | 2.0 - 4.0 bar (min. - max.) |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 395 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 11600532 |
| Hemsida tillverkare | http://www.schwalbetires.com/bike_tires/off-road_tires/thunder_burt |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Schwalbe Thunder Burt Liteskin 54-559 (26 x 2.1") vikbart svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Schwalbe Thunder Burt Liteskin 54-559 (26 x 2.1") vikbart svartEn av storfavoriterna bland oss som älskar lågt rullmotstånd och vill köra så fort som möjligt, oavsett om det är XC eller Maraton som gäller, heter Schwalbe Thunder Burt. Det här är det perfekta valet för körning på snabba eller torra spår, mycket tack vare kombinationen av imponerande lågt rullmotstånd, låg vikt, bra grepp i kurvorna och en respektingivande bromskraft när det väl behövs.
Ett aggresivt semislickdäck med extremt lågt rullmotstånd (Schwalbes snabbaste MTB-däck!) och riktigt låg vikt som tack vare en central slitbana med massor av små dobbar levererar grym fart, och kombinerat med välbalanserade yttre dobbar så uppnås pålitligt grepp i kurvorna även när det är riktigt hårt i dina favoritspår. Ett respektingivande och snabbt prestandadäck som passar dig som älskar fart och som ställer lika höga krav både på din egen reaktionsnabbhet som på prylarna.
Schwalbe Thunder Burt
Se alla produkter inom Schwalbe Thunder Burt| Artikelnummer | CK1035760 |
| Varumärke | Schwalbe |
| Nivå av punkteringsskydd | Lågt |
| Schwalbe punkteringsskydd | LiteSkin - Nivå 1 (av 7) |
| Serie | Schwalbe Thunder Burt |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.10" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 54-559 |
| Trådtäthet | 127 tpi |
| Tryck | 2.0 - 4.0 bar (min. - max.) |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 395 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 11600532 |
| Hemsida tillverkare | http://www.schwalbetires.com/bike_tires/off-road_tires/thunder_burt |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Schwalbe Thunder Burt Liteskin 54-559 (26 x 2.1") vikbart svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Schwalbe Thunder Burt Liteskin 54-559 (26 x 2.1") vikbart svart
