Dirtdäcket Schwalbe Table Top är framtaget tillsammans med Timo Pritzel och har en modernt mönster med slutna klackar som skapar en solid grund för alla dina sofistikerade trick. Däcket är både extremt lätt och har lågt rullmotstånd, allt för att skapa förutsättningar för maximal hastighet inför dina rekordhopp.
Schwalbe Table Top
Mer om Schwalbe´s punkteringsskydd Performance
En baskonstruktion med högklassig stomme utan extra materiallager, den normala nivån för alla däck i den pålitliga Active Line serien.
Performance levererar ett pålitligt 2-gradigt skydd på Schwalbe´s 7-gradiga skala.
| Punkteringsskyddsserie | Nivå |
|---|---|
| Minimum Standard | 1 |
| LiteSkin | 2 |
| Performance | 2 |
| K-Guard | 3 |
| RaceGuard | 4 |
| GreenGuard | 5 |
| PunctureGuard | 5 |
| V-Guard | 5 |
| DualGuard | 6 |
| DD RaceGuard | 6 |
| DD GreenGuard | 6 |
| DD V-Guard | 6 |
| Tubeless Easy | 6 |
| Super Defence | 6 |
| SmartGuard | 7 |
| Smart DualGuard | 7 |
| Artikelnummer | J18-005-18 |
| Varumärke | Schwalbe |
| Nivå av punkteringsskydd | Lågt |
| Schwalbe punkteringsskydd | Performane - Nivå 1 (av 7) |
| Serie | Schwalbe Table Top, Schwalbe Performance |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.25" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 57-559 |
| Trådtäthet | 67 tpi |
| Tryck | 2.0 - 4.0 bar (min. - max.) |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 670 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 11100128 |
| Hemsida tillverkare | http://www.schwalbe.com/gb/offroad-reader/table-top.html |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Schwalbe Table Top 57-559 (26 x 2.25") svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Schwalbe Table Top 57-559 (26 x 2.25") svartDirtdäcket Schwalbe Table Top är framtaget tillsammans med Timo Pritzel och har en modernt mönster med slutna klackar som skapar en solid grund för alla dina sofistikerade trick. Däcket är både extremt lätt och har lågt rullmotstånd, allt för att skapa förutsättningar för maximal hastighet inför dina rekordhopp.
Schwalbe Table Top
Se alla produkter inom Schwalbe Table TopMer om Schwalbe´s punkteringsskydd Performance
En baskonstruktion med högklassig stomme utan extra materiallager, den normala nivån för alla däck i den pålitliga Active Line serien.
Performance levererar ett pålitligt 2-gradigt skydd på Schwalbe´s 7-gradiga skala.
| Punkteringsskyddsserie | Nivå |
|---|---|
| Minimum Standard | 1 |
| LiteSkin | 2 |
| Performance | 2 |
| K-Guard | 3 |
| RaceGuard | 4 |
| GreenGuard | 5 |
| PunctureGuard | 5 |
| V-Guard | 5 |
| DualGuard | 6 |
| DD RaceGuard | 6 |
| DD GreenGuard | 6 |
| DD V-Guard | 6 |
| Tubeless Easy | 6 |
| Super Defence | 6 |
| SmartGuard | 7 |
| Smart DualGuard | 7 |
| Artikelnummer | J18-005-18 |
| Varumärke | Schwalbe |
| Nivå av punkteringsskydd | Lågt |
| Schwalbe punkteringsskydd | Performane - Nivå 1 (av 7) |
| Serie | Schwalbe Table Top, Schwalbe Performance |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.25" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 57-559 |
| Trådtäthet | 67 tpi |
| Tryck | 2.0 - 4.0 bar (min. - max.) |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 670 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 11100128 |
| Hemsida tillverkare | http://www.schwalbe.com/gb/offroad-reader/table-top.html |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Schwalbe Table Top 57-559 (26 x 2.25") svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Schwalbe Table Top 57-559 (26 x 2.25") svart
