Hur gör man för att vidareutveckla ett näst intill perfekt allrounddäck? Det är ju ingen enkel utmaning men det är faktiskt vardag för en erfaren utvecklare hemma hos Schwalbe. Däcket vi pratar om är nya Schwalbe Smart Sam och resultatet kan enkelt sammanfattas med två ord - enanstående imponerande!
Det här är ett allrounddäck med smart mönsterdesign som är respektingivande pålitligt i nästan alla förhållanden och som levererar utomordentligt rull ute på vägarna. Den kompakta centralprofilen är modernt effektiv och ger däcket dess låga rullmotstånd medan de kantade ytterklackarna garanterar optimalt grepp ute i terrängen. Som sagt, ett enanstående imponerande allrounddäck som levererar en modern kombination av fart, kontroll, slistyrka och bromsförmåga och som presterar på nästan alla typer av lite hårdare underlag.
| Artikelnummer | J18-11132370 |
| Varumärke | Schwalbe |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.10" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 54-559 |
| Trådtäthet | 67 tpi |
| Tryck | 2.0 - 4.0 bar (min. - max.) |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 650 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 11100087 |
| Hemsida tillverkare | https://www.schwalbe.com/en/offroad-reader/smart-sam.html |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Schwalbe Smart Sam 54-559 (26 x 2.1") svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Schwalbe Smart Sam 54-559 (26 x 2.1") svartHur gör man för att vidareutveckla ett näst intill perfekt allrounddäck? Det är ju ingen enkel utmaning men det är faktiskt vardag för en erfaren utvecklare hemma hos Schwalbe. Däcket vi pratar om är nya Schwalbe Smart Sam och resultatet kan enkelt sammanfattas med två ord - enanstående imponerande!
Det här är ett allrounddäck med smart mönsterdesign som är respektingivande pålitligt i nästan alla förhållanden och som levererar utomordentligt rull ute på vägarna. Den kompakta centralprofilen är modernt effektiv och ger däcket dess låga rullmotstånd medan de kantade ytterklackarna garanterar optimalt grepp ute i terrängen. Som sagt, ett enanstående imponerande allrounddäck som levererar en modern kombination av fart, kontroll, slistyrka och bromsförmåga och som presterar på nästan alla typer av lite hårdare underlag.
| Artikelnummer | J18-11132370 |
| Varumärke | Schwalbe |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.10" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 54-559 |
| Trådtäthet | 67 tpi |
| Tryck | 2.0 - 4.0 bar (min. - max.) |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 650 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 11100087 |
| Hemsida tillverkare | https://www.schwalbe.com/en/offroad-reader/smart-sam.html |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Schwalbe Smart Sam 54-559 (26 x 2.1") svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Schwalbe Smart Sam 54-559 (26 x 2.1") svart
