Schwalbe Range Cruiser är en storsäljare och ett prisvärt city-/touringdäck med ett bra punkteringsskydd, nivå 3 på Schwalbes 6-gradiga skala.
Mer om Schwalbe´s punkteringsskydd K-Guard
En gedigen baskonstruktion med ett lager av naturgummi som är ytterligare förstärkt med ett extra skyddslager slitstark Kevlarfiber, en hög standardnivå för alla däck i den pålitliga Active Line serien.
K-Guard levererar ett pålitligt 3-gradigt skydd på Schwalbe´s 7-gradiga skala.
| Punkteringsskyddsserie | Nivå |
|---|---|
| Minimum Standard | 1 |
| LiteSkin | 2 |
| Performance | 2 |
| K-Guard | 3 |
| RaceGuard | 4 |
| GreenGuard | 5 |
| PunctureGuard | 5 |
| V-Guard | 5 |
| DualGuard | 6 |
| DD RaceGuard | 6 |
| DD GreenGuard | 6 |
| DD V-Guard | 6 |
| Tubeless Easy | 6 |
| Super Defence | 6 |
| SmartGuard | 7 |
| Smart DualGuard | 7 |
Schwalbe Range Cruiser
| Artikelnummer | CK1035643 |
| Varumärke | Schwalbe |
| Nivå av punkteringsskydd | Lågt |
| Schwalbe punkteringsskydd | K-Guard - Nivå 3 (av 7) |
| Serie | Schwalbe K-Guard, Schwalbe Range Cruiser |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Däckbredd i tum | 1.40" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 37-622 |
| Trådtäthet | 50 tpi |
| Tryck | 4.0 - 6.0 bar (min. - max.) |
| Reflexsida | Ja |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 630 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 11100873 |
| Hemsida tillverkare | http://www.schwalbe.com/en/tour-reader/range-cruiser.html |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Schwalbe Range Cruiser K-Guard SBC 37-622 (28 x 1.40") svart/reflex. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Schwalbe Range Cruiser K-Guard SBC 37-622 (28 x 1.40") svart/reflexSchwalbe Range Cruiser är en storsäljare och ett prisvärt city-/touringdäck med ett bra punkteringsskydd, nivå 3 på Schwalbes 6-gradiga skala.
Mer om Schwalbe´s punkteringsskydd K-Guard
En gedigen baskonstruktion med ett lager av naturgummi som är ytterligare förstärkt med ett extra skyddslager slitstark Kevlarfiber, en hög standardnivå för alla däck i den pålitliga Active Line serien.
K-Guard levererar ett pålitligt 3-gradigt skydd på Schwalbe´s 7-gradiga skala.
| Punkteringsskyddsserie | Nivå |
|---|---|
| Minimum Standard | 1 |
| LiteSkin | 2 |
| Performance | 2 |
| K-Guard | 3 |
| RaceGuard | 4 |
| GreenGuard | 5 |
| PunctureGuard | 5 |
| V-Guard | 5 |
| DualGuard | 6 |
| DD RaceGuard | 6 |
| DD GreenGuard | 6 |
| DD V-Guard | 6 |
| Tubeless Easy | 6 |
| Super Defence | 6 |
| SmartGuard | 7 |
| Smart DualGuard | 7 |
Schwalbe Range Cruiser
Se alla produkter inom Schwalbe Range Cruiser| Artikelnummer | CK1035643 |
| Varumärke | Schwalbe |
| Nivå av punkteringsskydd | Lågt |
| Schwalbe punkteringsskydd | K-Guard - Nivå 3 (av 7) |
| Serie | Schwalbe K-Guard, Schwalbe Range Cruiser |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Däckbredd i tum | 1.40" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 37-622 |
| Trådtäthet | 50 tpi |
| Tryck | 4.0 - 6.0 bar (min. - max.) |
| Reflexsida | Ja |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 630 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 11100873 |
| Hemsida tillverkare | http://www.schwalbe.com/en/tour-reader/range-cruiser.html |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Schwalbe Range Cruiser K-Guard SBC 37-622 (28 x 1.40") svart/reflex. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Schwalbe Range Cruiser K-Guard SBC 37-622 (28 x 1.40") svart/reflex
