Det klassiska däcket Schwalbe HS159 är ett kanttrådsdäck med berövad design och pålitligt punkteringsskydd. En central slitbana kombinerat med väldefinerade sidomönster som både ger lågt rullmotstånd och pålitligt grepp på de flesta typer av lite hårdare underlag. När kvalitativa materialval kombineras med en beprövad konstruktion blir resultatet ett tåligt däck som tar dig dit du vill, och dessutom i ansenlig hastighet om dina benmuskler är på rätt humör.
Mer om Schwalbe´s punkteringsskydd K-Guard
En gedigen baskonstruktion med ett lager av naturgummi som är ytterligare förstärkt med ett extra skyddslager slitstark Kevlarfiber, en hög standardnivå för alla däck i den pålitliga Active Line serien.
K-Guard levererar ett pålitligt 3-gradigt skydd på Schwalbe´s 7-gradiga skala.
| Punkteringsskyddsserie | Nivå |
|---|---|
| Minimum Standard | 1 |
| LiteSkin | 2 |
| Performance | 2 |
| K-Guard | 3 |
| RaceGuard | 4 |
| GreenGuard | 5 |
| PunctureGuard | 5 |
| V-Guard | 5 |
| DualGuard | 6 |
| DD RaceGuard | 6 |
| DD GreenGuard | 6 |
| DD V-Guard | 6 |
| Tubeless Easy | 6 |
| Super Defence | 6 |
| SmartGuard | 7 |
| Smart DualGuard | 7 |
| Artikelnummer | J18-001-21 |
| Varumärke | Schwalbe |
| Nivå av punkteringsskydd | Lågt |
| Schwalbe punkteringsskydd | K-Guard - Nivå 3 (av 7) |
| Serie | Schwalbe K-Guard |
| Hjulstorlek | 26" (584 mm) |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 44-584 |
| Trådtäthet | 50 tpi |
| Färg | Beige, Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 645 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 11138073 |
| Hemsida tillverkare | http://www.schwalbe.com/en/tour-reader/hs-159.html |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Schwalbe HS159 44-584 svart/beige. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Schwalbe HS159 44-584 svart/beigeDet klassiska däcket Schwalbe HS159 är ett kanttrådsdäck med berövad design och pålitligt punkteringsskydd. En central slitbana kombinerat med väldefinerade sidomönster som både ger lågt rullmotstånd och pålitligt grepp på de flesta typer av lite hårdare underlag. När kvalitativa materialval kombineras med en beprövad konstruktion blir resultatet ett tåligt däck som tar dig dit du vill, och dessutom i ansenlig hastighet om dina benmuskler är på rätt humör.
Mer om Schwalbe´s punkteringsskydd K-Guard
En gedigen baskonstruktion med ett lager av naturgummi som är ytterligare förstärkt med ett extra skyddslager slitstark Kevlarfiber, en hög standardnivå för alla däck i den pålitliga Active Line serien.
K-Guard levererar ett pålitligt 3-gradigt skydd på Schwalbe´s 7-gradiga skala.
| Punkteringsskyddsserie | Nivå |
|---|---|
| Minimum Standard | 1 |
| LiteSkin | 2 |
| Performance | 2 |
| K-Guard | 3 |
| RaceGuard | 4 |
| GreenGuard | 5 |
| PunctureGuard | 5 |
| V-Guard | 5 |
| DualGuard | 6 |
| DD RaceGuard | 6 |
| DD GreenGuard | 6 |
| DD V-Guard | 6 |
| Tubeless Easy | 6 |
| Super Defence | 6 |
| SmartGuard | 7 |
| Smart DualGuard | 7 |
| Artikelnummer | J18-001-21 |
| Varumärke | Schwalbe |
| Nivå av punkteringsskydd | Lågt |
| Schwalbe punkteringsskydd | K-Guard - Nivå 3 (av 7) |
| Serie | Schwalbe K-Guard |
| Hjulstorlek | 26" (584 mm) |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 44-584 |
| Trådtäthet | 50 tpi |
| Färg | Beige, Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 645 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 11138073 |
| Hemsida tillverkare | http://www.schwalbe.com/en/tour-reader/hs-159.html |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Schwalbe HS159 44-584 svart/beige. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Schwalbe HS159 44-584 svart/beige
