När tyskarna skräddarsyr ett endurodäck med målsättningen att maximera leendet på dina läppar så blir resultatet något så skönklingande som Schwalbe Hans Dampf... det där med namnet kanske inte rimmar riktigt, men det där med leendet på dina läppar stämmer faktiskt till 100%!
Han(s) har en extremt välbalanserad central slitbana med en relativt öppen profil och en modern mönsterdesign som faktiskt är tillräckligt flexibel för att kunna "rätta till" mindre smarta beslut från styrman. Samtidigt ger han(s) dig full tillgång till exremt respektingivande fartprestanda, så att du kan köra med full kontroll både i riktigt stökig terräng och på den moderna typen av flödande singletracks, och givetvis med ett avslappnat leende på läpparna!
| Artikelnummer | CK1035750 |
| Varumärke | Schwalbe |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.35" |
| Typ av däck | Däck för slang, Tubeless Ready |
| Däckdimension | 60-559 |
| Trådtäthet | 67 tpi |
| Tryck | 1.6 - 3.5 bar (min. - max.) |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1015 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 11600298 |
| Hemsida tillverkare | http://www.schwalbe.com/en/offroad-reader/hans-dampf.html |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Schwalbe Hans Dampf Super Gravity TL-Easy Pacestar 60-559 (26 x 2.35") vikbart svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Schwalbe Hans Dampf Super Gravity TL-Easy Pacestar 60-559 (26 x 2.35") vikbart svartNär tyskarna skräddarsyr ett endurodäck med målsättningen att maximera leendet på dina läppar så blir resultatet något så skönklingande som Schwalbe Hans Dampf... det där med namnet kanske inte rimmar riktigt, men det där med leendet på dina läppar stämmer faktiskt till 100%!
Han(s) har en extremt välbalanserad central slitbana med en relativt öppen profil och en modern mönsterdesign som faktiskt är tillräckligt flexibel för att kunna "rätta till" mindre smarta beslut från styrman. Samtidigt ger han(s) dig full tillgång till exremt respektingivande fartprestanda, så att du kan köra med full kontroll både i riktigt stökig terräng och på den moderna typen av flödande singletracks, och givetvis med ett avslappnat leende på läpparna!
| Artikelnummer | CK1035750 |
| Varumärke | Schwalbe |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.35" |
| Typ av däck | Däck för slang, Tubeless Ready |
| Däckdimension | 60-559 |
| Trådtäthet | 67 tpi |
| Tryck | 1.6 - 3.5 bar (min. - max.) |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1015 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 11600298 |
| Hemsida tillverkare | http://www.schwalbe.com/en/offroad-reader/hans-dampf.html |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Schwalbe Hans Dampf Super Gravity TL-Easy Pacestar 60-559 (26 x 2.35") vikbart svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Schwalbe Hans Dampf Super Gravity TL-Easy Pacestar 60-559 (26 x 2.35") vikbart svart
