Den extrema lättviktaren Schwalbe Furios Fred är skapad utifrån ett minimum av råmaterial. Det här är tyskarna absolut snabbaste MTB-däck och vi pratar rent tävlingsdäck med superslimmad profil som älskar hårda och torra underlag. Det här är inget allrounddäck och den låga vikten och det imponerande låga rullmotståndet uppnås på bekostnad av begränsad slitstyrka och ett sämre punkteringsskydd.
Schwalbe Furious Fred
| Artikelnummer | CK1035720 |
| Varumärke | Schwalbe |
| Serie | Schwalbe Furious Fred |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.00" |
| Typ av däck | Tubeless/UST |
| Däckdimension | 50-559 |
| Tryck | 2.2 - 4.3 bar (min. - max.) |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 495 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 11700007 |
| Hemsida tillverkare | http://www.schwalbe.com/en/ |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Schwalbe Furious Fred Tubeless 50-559 (26 x 2.0") svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Schwalbe Furious Fred Tubeless 50-559 (26 x 2.0") svartDen extrema lättviktaren Schwalbe Furios Fred är skapad utifrån ett minimum av råmaterial. Det här är tyskarna absolut snabbaste MTB-däck och vi pratar rent tävlingsdäck med superslimmad profil som älskar hårda och torra underlag. Det här är inget allrounddäck och den låga vikten och det imponerande låga rullmotståndet uppnås på bekostnad av begränsad slitstyrka och ett sämre punkteringsskydd.
Schwalbe Furious Fred
Se alla produkter inom Schwalbe Furious Fred| Artikelnummer | CK1035720 |
| Varumärke | Schwalbe |
| Serie | Schwalbe Furious Fred |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.00" |
| Typ av däck | Tubeless/UST |
| Däckdimension | 50-559 |
| Tryck | 2.2 - 4.3 bar (min. - max.) |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 495 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 11700007 |
| Hemsida tillverkare | http://www.schwalbe.com/en/ |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Schwalbe Furious Fred Tubeless 50-559 (26 x 2.0") svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Schwalbe Furious Fred Tubeless 50-559 (26 x 2.0") svart
