Prisbelönta Schwalbe Durano har imponerade slitstyrka och är milslukaren som alla andra landsvägsdäck jämför sig med. När kvalitativa materialval kombineras med en pålitlig tysk konstruktion blir resultatet ett imponerande lättrullande allvädersdäck med sportiga DNA som käkar asfalt till frukost och som nästan alltid tar dig dit du vill, och dessutom i hög hastighet om dina benmuskler är på rätt humör.
Mer om Schwalbe´s punkteringsskydd RaceGuard
Det här är en gedigen konstruktion med dubbla lager nylonmaterial som infogats under den centrala slitbanan. RaceGuard ger ett utmärkt punkteringsskydd för däck som ska vara snabba och samtidigt ha en låg vikt till ett överkomligt pris.
RaceGuard levererar ett pålitligt 4-gradigt skydd på Schwalbe´s 7-gradiga skala.
| Punkteringsskyddsserie | Nivå |
|---|---|
| Minimum Standard | 1 |
| LiteSkin | 2 |
| Performance | 2 |
| K-Guard | 3 |
| RaceGuard | 4 |
| GreenGuard | 5 |
| PunctureGuard | 5 |
| V-Guard | 5 |
| DualGuard | 6 |
| DD RaceGuard | 6 |
| DD GreenGuard | 6 |
| DD V-Guard | 6 |
| Tubeless Easy | 6 |
| Super Defence | 6 |
| SmartGuard | 7 |
| Smart DualGuard | 7 |
Schwalbe Durano
| Artikelnummer | CK1035851 |
| Varumärke | Schwalbe |
| Nivå av punkteringsskydd | Medium |
| Schwalbe punkteringsskydd | RaceGuard - Nivå 4 (av 7) |
| Serie | Schwalbe RaceGuard, Schwalbe Durano |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 25-622 |
| Trådtäthet | 67 tpi |
| Tryck | 6.0 - 8.0 bar (min. - max.) |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 335 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 11100893 |
| Hemsida tillverkare | http://www.schwalbe.com/en/road-reader/durano.html |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Schwalbe Durano Raceguard Dual 25-622 svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Schwalbe Durano Raceguard Dual 25-622 svartPrisbelönta Schwalbe Durano har imponerade slitstyrka och är milslukaren som alla andra landsvägsdäck jämför sig med. När kvalitativa materialval kombineras med en pålitlig tysk konstruktion blir resultatet ett imponerande lättrullande allvädersdäck med sportiga DNA som käkar asfalt till frukost och som nästan alltid tar dig dit du vill, och dessutom i hög hastighet om dina benmuskler är på rätt humör.
Mer om Schwalbe´s punkteringsskydd RaceGuard
Det här är en gedigen konstruktion med dubbla lager nylonmaterial som infogats under den centrala slitbanan. RaceGuard ger ett utmärkt punkteringsskydd för däck som ska vara snabba och samtidigt ha en låg vikt till ett överkomligt pris.
RaceGuard levererar ett pålitligt 4-gradigt skydd på Schwalbe´s 7-gradiga skala.
| Punkteringsskyddsserie | Nivå |
|---|---|
| Minimum Standard | 1 |
| LiteSkin | 2 |
| Performance | 2 |
| K-Guard | 3 |
| RaceGuard | 4 |
| GreenGuard | 5 |
| PunctureGuard | 5 |
| V-Guard | 5 |
| DualGuard | 6 |
| DD RaceGuard | 6 |
| DD GreenGuard | 6 |
| DD V-Guard | 6 |
| Tubeless Easy | 6 |
| Super Defence | 6 |
| SmartGuard | 7 |
| Smart DualGuard | 7 |
Schwalbe Durano
Se alla produkter inom Schwalbe Durano| Artikelnummer | CK1035851 |
| Varumärke | Schwalbe |
| Nivå av punkteringsskydd | Medium |
| Schwalbe punkteringsskydd | RaceGuard - Nivå 4 (av 7) |
| Serie | Schwalbe RaceGuard, Schwalbe Durano |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 25-622 |
| Trådtäthet | 67 tpi |
| Tryck | 6.0 - 8.0 bar (min. - max.) |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 335 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 11100893 |
| Hemsida tillverkare | http://www.schwalbe.com/en/road-reader/durano.html |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Schwalbe Durano Raceguard Dual 25-622 svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Schwalbe Durano Raceguard Dual 25-622 svart
