Prisbelönta Schwalbe Durano har imponerade slitstyrka och är milslukaren som alla andra landsvägsdäck jämför sig med. När kvalitativa materialval kombineras med en pålitlig tysk konstruktion blir resultatet ett imponerande lättrullande allvädersdäck med sportiga DNA som käkar asfalt till frukost och som nästan alltid tar dig dit du vill, och dessutom i hög hastighet om dina benmuskler är på rätt humör.
Schwalbe Durano
| Artikelnummer | CK1035846 |
| Varumärke | Schwalbe |
| Serie | Schwalbe Durano |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 23-622 |
| Trådtäthet | 67 tpi |
| Tryck | 6.0 - 10.0 bar (min. - max.) |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Röd, Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 225 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 11600647 |
| Hemsida tillverkare | http://www.schwalbe.com/en/road-reader/durano.html |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Schwalbe Durano 23-622 svart/röd vikbart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Schwalbe Durano 23-622 svart/röd vikbartPrisbelönta Schwalbe Durano har imponerade slitstyrka och är milslukaren som alla andra landsvägsdäck jämför sig med. När kvalitativa materialval kombineras med en pålitlig tysk konstruktion blir resultatet ett imponerande lättrullande allvädersdäck med sportiga DNA som käkar asfalt till frukost och som nästan alltid tar dig dit du vill, och dessutom i hög hastighet om dina benmuskler är på rätt humör.
Schwalbe Durano
Se alla produkter inom Schwalbe Durano| Artikelnummer | CK1035846 |
| Varumärke | Schwalbe |
| Serie | Schwalbe Durano |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 23-622 |
| Trådtäthet | 67 tpi |
| Tryck | 6.0 - 10.0 bar (min. - max.) |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Röd, Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 225 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 11600647 |
| Hemsida tillverkare | http://www.schwalbe.com/en/road-reader/durano.html |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Schwalbe Durano 23-622 svart/röd vikbart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Schwalbe Durano 23-622 svart/röd vikbart
