När underlaget är riktigt lerigt och blött så är Schwalbe Dirty Dan det smarta valet. Däcket har en slitbana med aggresiv och lite högre profil som kombinerat med en modern gummiblandningen ger dina hjul ett fantastiskt fäste i mjukare terräng. Stora mellanrum mellan klackarna sörjer för den nödvändiga självrensningen och ger dessutom däcket all den bromskraft som behövs. Ett imponerande fartdäck som levererar en riktigt vass kombination av kontroll, slistyrka och bromsförmåga och som funkar bäst i skogen och på lite blötare underlag. En modern mönstringen som levererar all den trygghet du behöver för attt våga ladda för fullt i i spåret.
Schwalbe Dirty Dan
| Artikelnummer | CK1035804 |
| Varumärke | Schwalbe |
| Serie | Schwalbe Dirty Dan |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.35" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 60-559 |
| Trådtäthet | 67 tpi |
| Tryck | 1.6 - 3.5 bar (min. - max.) |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | CK1035804 |
| Hemsida tillverkare | http://www.schwalbe.com/en/ |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Schwalbe Dirty Dan 60-559 (26 x 2.35") svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Schwalbe Dirty Dan 60-559 (26 x 2.35") svartNär underlaget är riktigt lerigt och blött så är Schwalbe Dirty Dan det smarta valet. Däcket har en slitbana med aggresiv och lite högre profil som kombinerat med en modern gummiblandningen ger dina hjul ett fantastiskt fäste i mjukare terräng. Stora mellanrum mellan klackarna sörjer för den nödvändiga självrensningen och ger dessutom däcket all den bromskraft som behövs. Ett imponerande fartdäck som levererar en riktigt vass kombination av kontroll, slistyrka och bromsförmåga och som funkar bäst i skogen och på lite blötare underlag. En modern mönstringen som levererar all den trygghet du behöver för attt våga ladda för fullt i i spåret.
Schwalbe Dirty Dan
Se alla produkter inom Schwalbe Dirty Dan| Artikelnummer | CK1035804 |
| Varumärke | Schwalbe |
| Serie | Schwalbe Dirty Dan |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.35" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 60-559 |
| Trådtäthet | 67 tpi |
| Tryck | 1.6 - 3.5 bar (min. - max.) |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | CK1035804 |
| Hemsida tillverkare | http://www.schwalbe.com/en/ |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Schwalbe Dirty Dan 60-559 (26 x 2.35") svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Schwalbe Dirty Dan 60-559 (26 x 2.35") svart
