Maxxis Xenith Equip Légere är ett suppersnabbt och riktigt lätt racerdäck, ett däck för dig som söker fart och kan tänka dig att offra lite punkteringssäkerhet för att få detta.
| Artikelnummer | CK1036192 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 23-622 |
| Trådtäthet | 120 tpi |
| Tryck | 10 bar (max.) |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 180 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB86347000 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Xenith Equipe Legere 23-622 vikbart svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Xenith Equipe Legere 23-622 vikbart svartMaxxis Xenith Equip Légere är ett suppersnabbt och riktigt lätt racerdäck, ett däck för dig som söker fart och kan tänka dig att offra lite punkteringssäkerhet för att få detta.
| Artikelnummer | CK1036192 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 23-622 |
| Trådtäthet | 120 tpi |
| Tryck | 10 bar (max.) |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 180 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB86347000 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Xenith Equipe Legere 23-622 vikbart svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Xenith Equipe Legere 23-622 vikbart svart
