Maxxis Wetscream är ett downhilldäck för de lerigaste dagarna, när banan är mer flytande än fast skal du välja detta däck.
| Artikelnummer | CK1036089 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.50" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 55-559 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Tryck | 4.5 bar (max.) |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1220 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB74276000 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Wetscream Supertacky 55-5559 (26 x 2.5") svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Wetscream Supertacky 55-5559 (26 x 2.5") svartMaxxis Wetscream är ett downhilldäck för de lerigaste dagarna, när banan är mer flytande än fast skal du välja detta däck.
| Artikelnummer | CK1036089 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.50" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 55-559 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Tryck | 4.5 bar (max.) |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1220 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB74276000 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Wetscream Supertacky 55-5559 (26 x 2.5") svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Wetscream Supertacky 55-5559 (26 x 2.5") svart
