Snabba Maxxis Tread Lite TL-Ready ett långloppsdäck som är perfekt till lite mer lättåkta och/eller torra stigar. Ett imponerande fartdäck med låg profil som älskar högt tempo och som levererar en modern kombination av fart, kontroll, grepp och bromsförmåga och som presterar på de alla typer av hårda och torra underlag. Kombinera gärna med ett par Maxxis Ikon framtill, så får du en optimal långloppskombination.
- Aggressivt fartdäck med låg profil
- Trivs bäst på hårda och torra underlag
- Semi-slick
- Dual Compound (2C)
- TL-Ready (Tubeless Ready)
- 120 TPI
| Artikelnummer | CK1036168 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 27.5" (584 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.10" |
| Typ av däck | Däck för slang, Tubeless Ready |
| Däckdimension | 53-584 |
| Trådtäthet | 120 tpi |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 555 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB90946000 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Tread Lite TL-Ready 53-584 (27.5 x 2.1") vikbart svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Tread Lite TL-Ready 53-584 (27.5 x 2.1") vikbart svartSnabba Maxxis Tread Lite TL-Ready ett långloppsdäck som är perfekt till lite mer lättåkta och/eller torra stigar. Ett imponerande fartdäck med låg profil som älskar högt tempo och som levererar en modern kombination av fart, kontroll, grepp och bromsförmåga och som presterar på de alla typer av hårda och torra underlag. Kombinera gärna med ett par Maxxis Ikon framtill, så får du en optimal långloppskombination.
- Aggressivt fartdäck med låg profil
- Trivs bäst på hårda och torra underlag
- Semi-slick
- Dual Compound (2C)
- TL-Ready (Tubeless Ready)
- 120 TPI
| Artikelnummer | CK1036168 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 27.5" (584 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.10" |
| Typ av däck | Däck för slang, Tubeless Ready |
| Däckdimension | 53-584 |
| Trådtäthet | 120 tpi |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 555 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB90946000 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Tread Lite TL-Ready 53-584 (27.5 x 2.1") vikbart svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Tread Lite TL-Ready 53-584 (27.5 x 2.1") vikbart svart

