Maxxis Tread Lite ett långloppsdäck som är perfekt till lite mer lättåkta och/eller torra stigar. Vi tror dett kommer bli en framtida långloppsfavorit. Kombinera med Maxxis Ikon fram så får du en optimal lånloppskombo.
| Artikelnummer | CK1036078 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.10" |
| Typ av däck | Däck för slang, Tubeless Ready |
| Däckdimension | 53-559 |
| Trådtäthet | 120 tpi |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 565 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB70064100 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Tread Lite EXO TL-Ready 53-559 (26 x 2.1") vikbart svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Tread Lite EXO TL-Ready 53-559 (26 x 2.1") vikbart svartMaxxis Tread Lite ett långloppsdäck som är perfekt till lite mer lättåkta och/eller torra stigar. Vi tror dett kommer bli en framtida långloppsfavorit. Kombinera med Maxxis Ikon fram så får du en optimal lånloppskombo.
| Artikelnummer | CK1036078 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.10" |
| Typ av däck | Däck för slang, Tubeless Ready |
| Däckdimension | 53-559 |
| Trådtäthet | 120 tpi |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 565 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB70064100 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Tread Lite EXO TL-Ready 53-559 (26 x 2.1") vikbart svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Tread Lite EXO TL-Ready 53-559 (26 x 2.1") vikbart svart

