Maxxis Shorty är ett riktigt gegga-däck. Detta däck kan vara skilnaden mellan att tappa greppet och totalskrota och att vinna ett race (mot polarna eller världseliten).
| Artikelnummer | CK1036146 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 27.5" (584 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.40" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 61-584 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1270 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB91056000 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Shorty DH 3C Maxx Grip 61-584 (27.5 x 2.4") svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Shorty DH 3C Maxx Grip 61-584 (27.5 x 2.4") svartMaxxis Shorty är ett riktigt gegga-däck. Detta däck kan vara skilnaden mellan att tappa greppet och totalskrota och att vinna ett race (mot polarna eller världseliten).
| Artikelnummer | CK1036146 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 27.5" (584 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.40" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 61-584 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1270 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB91056000 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Shorty DH 3C Maxx Grip 61-584 (27.5 x 2.4") svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Shorty DH 3C Maxx Grip 61-584 (27.5 x 2.4") svart
